Дайджест новин Уряду 12.12.2018

Дата: 12.12.2018 17:04
Кількість переглядів: 547

Фото без описуЕлектронні сервіси Держгеокадастру забезпечують максимальну відкритість та транспарентність земельних відносин, - Максим Мартинюк на засіданні Уряду

На сьогодні на базі Державного земельного кадастру надається низка цифрових адміністративних послуг, в яких застосовуються зручні та актуальні засоби аутентифікації (ЕЦП, BankID, MobileID). Дані Держгеокадастру, інтегровані із найбезпечнішою у світі системою захисту інформації Blockchain, є абсолютно відкритими в режимі читання для усіх зацікавлених сторін. Про це на засіданні Уряду проінформував в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Сьогодні вже 73% всієї території України є в системі Держгеокадастру. Фактично вперше разом з Міністерством юстиції було синхронізовано два ключових реєстри – це земельний кадастр і реєстр речових прав, що практично унеможливлює рейдерство та будь-які маніпуляції в земельній сфері», - наголосив Максим Мартинюк.

За його словами, важливим етапом транспарентності земельних відносин стало запровадження електронних земельних торгів, які вже діють на двох майданчиках - OPENMarket державного підприємства "СЕТАМ" і ПРОЗОРРО.Продажі. Перші Е-торги відбулися 18 жовтня, а станом на 12 грудня вже продано прав оренди на 25 земельних ділянок.

«Хочу нагадати, що всі кошти від оренди землі ідуть виключно до місцевих бюджетів. І якщо стартова ціна лота була 8% від нормативної грошової оцінки, то завершили ми в середньому на 18,2%. Тобто надходження до місцевого бюджету зросло майже до 2 млн гривень за ці 25 земельних ділянок», - зазначив в. о. Міністра.

Крім того, було запроваджено екстериторіальне погодження проектів землеустрою. Діє прозора та зрозуміла схема роботи, серед переваг якої відсутність контакту з чиновником, онлайн-моніторинг 24/7, чіткі строки відпрацювання (10 днів), відсутність повторних відмов.

У тестовому режимі працює портал нормативної грошової оцінки земельних ділянок за адресою: ngo.land.gov.ua. Відтепер кожен громадянин має можливість переглядати оцінку будь-якої земельної ділянки за межами населеного пункту та отримувати розрахунок оцінки масиву ділянок та ділянок з довільними межами.

Органи місцевого самоврядування мають підключитися до всіх без винятку прозорих електронних сервісів, – Геннадій Зубко

Органи місцевого самоврядування мають обов’язково підключитися до всіх без винятку прозорих електронних реєстрів, створених державою. Йде мова про сервіс «Прозора ДАБІ», «Прозорро Продажі», електронні торги з продажу землі, які запускаються сьогодні. На цьому  на засіданні Уряду наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Open budget», який запровадило Міністерство фінансів України, – дуже класний, доступний і якісний ресурс. У той же час, на офіційних сторінках органів місцевого самоврядування прозорість не тільки дохідної частини і створення бюджету, а й видатків – практично відсутня. До цього питання має долучитися Мінфін для впровадження всіх необхідних прозорих механізмів. Крім того, сьогодні органи місцевого самоврядування прагнуть, аби Мінфін відкрив для них базу доходів платників податків, кошти яких надходять до місцевих бюджетів. Ми маємо відкрити цю базу лише для тих органів місцевого самоврядування, які повністю виконали всі умови надання прозорих сервісів щодо аукціонів, продажу комунального майна, «Прозорої ДАБІ», – підкреслив Геннадій Зубко.

Учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни надається право на додаткову відпустку за рахунок коштів підприємств

Уряд на засіданні 12 грудня схвалив проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання реалізації права на додаткову відпустку учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни”.

Зазначеним законопроектом передбачено оплату додаткової відпустки окремим категоріям ветеранів війни за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, та врегулювання на законодавчому рівні питання витрат на оплату такої відпустки.

Як МОЗ будує систему універсального покриття в охороні здоров'я

12 грудня - День універсального покриття в охороні здоров'я.

Універсальне покриття в охороні здоров'я - це світовий стандарт і та система, яку МОЗ зараз будує в Україні. На відміну від фейкової "безкоштовної медицини" (яка є такою лише на словах), ця система передбачає, що 100% жителів гарантовано отримають стандартний пакет медичних послуг з достатнім рівнем якості.

"Ми приймаємо за даність, що не маємо всіх грошей на світі, щоб надавати всі можливі найдорожчі послуги всім у будь-який час. Цього не може собі дозволити жодна найбагатша країна. Натомість ми аналізуємо наші ресурси і робимо безкоштовний пакет, який ми всі можемо собі дозволити. На все понад пакет допускаються доплати та співоплати, які не є катастрофічними для найменш забезпечених верств населення", - наголошує в.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

Головна перевага універсального покриття - це переведення дискусії на технократичний рівень - які конкретні послуги (аналізи, діагностику, операції) за яку конкретну ціну ми можемо собі дозволити за ті гроші, які в нас є. Гарантований пакет покриває 100% населення. Немає покритих і непокритих, застрахованих і незастрахованих. За спільні податки всі отримують однаковий пакет стандартних медичних послуг.

"Тут гарно працює аналогія з армією. Ми не очікуємо "безкоштовну армію" з повним озброєнням, оснащенням, найсучаснішою ПВО та ВМС. Ми маємо ту армію, яку можемо собі дозволити, і вона захищає всіх громадян однаково - настільки, наскільки ми можемо собі дозволити. І робить це відмінно за ті кошти, які ми виділяємо на неї. Абсолютно так само має працювати охорона здоров'я. Як армія забезпечує всім рівномірне покриття захистом від ворога, система охорони здоров'я забезпечує всім рівномірне покриття медичними послугами", - говорить доктор Уляна Супрун.

Обсяг гарантованого пакета, який можна вчасно та якісно надати всім, можна буде збільшувати зі зростанням економіки відповідно до наявних ресурсів.

Шлях України до універсального покриття вже розпочався й триватиме три роки, перший з яких наразі добігає кінця. Гарантований пакет вже працює на первинці, у наступному році почнеться його розгортання на рівні спеціалізованої допомоги. У 2020 рік ми увійдемо з першим в історії України гарантованим пакетом медичних послуг.

Уряд схвалив проекти угод з технічної допомоги ЄС Україні загальним бюджетом в 167 млн євро

12 грудня Уряд України ухвалив підготовлені Мінекономрозвитку проекти низки Угод щодо надання технічної допомоги ЄС Україні.

Серед них - Угода про фінансування заходу “Програма розширення контактів між людьми: Дім Європи” між Україною та Європейською Комісією строком на 8 років з бюджетом у 18 млн євро. Мета програми - залучення технічної допомоги з боку ЄС для сприяння налагодженню контактів, професійних зв’язків, культурного обміну між громадянами країн ЄС та України.

В рамках цієї Угоди технічна допомога ЄС надаватиметься за такими напрямами: професійний обмін шляхом організації короткострокових професійних стажувань у країнах-членах ЄС; підтримка програмного та інформаційного центру “Дім Європи”; створення спеціального вікна для розширення можливостей для участі України в програмі Erasmus+; забезпечення відшкодування 50% від суми внесків України до програми “Креативна Європа” на 2018-2020 роки.

Друга - Угода про фінансування “Програма підтримки енергоефективності в Україні - EE4U-II”. Ця програма є продовженням Програми підтримки енергоефективності в Україні - EE4U, що набула чинності 18 квітня 2018 року. Мета програми - залучити фінансування ЄС для підвищення енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів, зниження рівня викиду парникових газів в Україні. Загальний бюджет програми - 54 млн євро.

Також Уряд ухвалив Угоду про фінансування Програми технічного співробітництва 2018 року. Метою підписання цього документа є залучення фінансування з боку ЄС для підтримки України в імплементації Угоди про асоціацію/Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Бюджет передбаченої Угодою програми - 37 млн євро.

Завданнями Угоди визначено:

надання технічної допомоги українським органам влади в імплементації норм законодавства ЄС в українському законодавстві у пріоритетних напрямах: навколишнє середовище, транспорт, енергетика, санітарний та фітосанітарний контроль, стандартизація, бухгалтерський облік, електронна комунікація, кібербезпека,

підтримка державних інституцій та інститутів громадянського суспільства в Україні в сфері захисту громадянських прав,

забезпечення участі українських організацій в програмі «Горизонт-2020».

Також Кабінетом Міністрів ухвалено проект Угоди про фінансування заходу “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Мета підписання цієї Угоди - залучити фінансування ЄС на потреби реформування та модернізації системи професійно-технічної освіти в Україні. Загальний бюджет передбаченої Угодою програми з підтримки освітніх проектів - 58 млн євро.

Прем’єр-міністр: Сильна економіка передбачає рівні можливості і правила – в тому числі завдяки електронним сервісам

Побудова сильної економіки, що є фундаментальною метою роботи Уряду, передбачає запровадження рівних можливостей і правил – в тому числі шляхом запровадження електронних сервісів з мінімальним або повністю відсутнім втручанням чиновника. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду. Серед тем засідання став аналіз існуючих майданчиків електронних послуг, а також плани щодо поширення механізму електронних аукціонів на сферу отримання ліцензій на розробку надр, приватизацію, земельні відносини тощо.

«Закритість деяких процесів – слабке місце. Тож потрібно змінювати систему, впроваджувати технології е-урядування. Це доступ, прозорість та єдині правила», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що в Україні вже є успішні приклади електронних послуг – по лінії Міністерства юстиції, ДФС (в частині повернення ПДВ).

«І зараз говоримо про електронні аукціони на надра. Геоінформація завжди була закрита. Був такий собі закритий клуб. Зараз ми це все відкрили, є майданчики, можна брати участь в торгах на право розробки копалин. Вважаю, що це революційний крок. - сказав Володимир Гройсман. - Потрібно максимально розширювати можливості – створювати єдині правила для всіх. Все більше людей мають користуватися цими системами. І бюджет отримуватиме більше ресурсів».

За планом, нова система торгів на право надрокористування працюватиме вже з 1 січня. «Жодних подвійних стандартів. Єдині правила для всіх. Тоді все буде працювати ефективно, - сказав Володимир Гройсман. – Для нас це питання не тільки економіки, а ще й енергонезалежності».

Уряд працює над розширенням програми «Доступні ліки», - Павло Розенко

Кабінет Міністрів України працює над розширенням програми «Доступні ліки». Про це в ефірі телеканалу «Прямий» розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Півтора роки тому як тільки не критикували програму «Доступні ліки», але сьогодні програма працює і люди отримують безкоштовні ліки», - сказав він.

За його словами, за півтора роки дії урядової програми значно розширився перелік препаратів, які за рецептом лікаря можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою. «Раніше було 140 препаратів, а зараз їх уже 250. Тобто ми розширюємо можливості програми», - зазначив Павло Розенко.

«І ми вже працюємо над тим, щоб у майбутньому розширити коло тих хвороб, за якими люди зможуть отримувати ліки безкоштовно або за цінами нижчими на 80-85 %», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко розповів, як з наступного року будуть осучаснюватися пенсії

З 1 березня 2019 року пенсії будуть осучаснюватися автоматично. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«1 березня 2019 року відбудеться наступний етап підвищення пенсій.  І у подальшому уже щорічно, кожного 1 березня наступного року, осучаснення пенсій буде проводитися автоматично», - сказав він, додавши, що розмір підвищення складатиме від 17% до 40%.

Віце-прем’єр-міністр  також нагадав, що 1 січня 2019 року відбудеться черговий перерахунок пенсій військовим пенсіонерам. «Приблизно півмільйона військових пенсіонерів отримають підвищені пенсії вже з початку року», - зауважив Павло Розенко.

Привітання Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з Днем Сухопутних військ України

Шановні захисники, шановні громадяни!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем Сухопутних військ України!

Сучасні Сухопутні війська Збройних Сил − це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.

Сьогодні Сухопутні війська переживають докорінні зміни та модернізацію. І ми не зупиняємося на досягнутому. Триває удосконалення системи підготовки особового складу, впроваджуються нові підходи у підготовці військ з урахуванням досвіду, набутого під час боїв на Донбасі, та стандартів НАТО. Військовослужбовці сухопутних військ беруть активну участь у багатонаціональних навчаннях на території України та за кордоном, у міжнародних операціях з дотримання миру та безпеки.

Принципова позиція Уряду полягає в тому, що матеріальна винагорода і належні умови служби наших військовослужбовців, фінансування армії загалом і надалі будуть пріоритетами державної політики. Це наш обов’язок перед тими, хто забезпечує захист нашої країни.

Висловлюю подяку всім військовослужбовцям Сухопутних військ Збройних Сил за сумлінну і віддану службу! Бажаю Вам міцного здоров’я, професійного зростання, добробуту та завжди щасливого повернення до своїх рідних!

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                                                                  Володимир ГРОЙСМАН

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування