Цивільний захист

Пам’ятка населенню щодо укриття в захисних спорудах

З метою організації захисту населення в сучасних умовах використовуються захисні споруди цивільного захисту (сховища, протирадіаційні укриття), а також найпростіші укриття.

Укриттю в сховищах підлягають:

1. Працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту, які продовжують свою

діяльність в особливий період, а також працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту.

2. Хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації.

Укриттю в протирадіаційних укриттях підлягають:

1. Працівники суб’єктів господарювання.

2. Працюючі зміни служб, які забезпечують життєдіяльність.

3. Населення, яке проживає поблизу місця розташування ПРУ.

4. Хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я.

Укриттю в найпростіших укриттях підлягає населення міст та інших населених пунктів, яке не укривається в сховищах та ПРУ.

Інформацію про місцезнаходження в районі протирадіаційних укриттів, найпростіших та швидко-споруджуваних укриттів, адреси їх розташування можна отримати в райдержадміністрації, керівників суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій), житлово-експлуатаційних об’єднаннях, асоціаціях та об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків, в пожежній частині, за місцем роботи та проживання.

Уважно слухайте повідомлення та виконуйте вказівки місцевих підрозділів з питань цивільного захисту. Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Під час загрози нападу противника ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту та рекомендації щодо дій в цій ситуації.

Особисті документи (паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто мати з собою.

Беріть активну участь у виконанні наступних заходів:

– у підготовці захисної споруди (найпростішого укриття), в якій укриваєтесь Ви та Ваша сім’я;

– у виготовленні та підготовці найпростіших засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри;

– у підготовці індивідуальних перев’язувальних пакетів, домашньої аптечки та медикаментів;

– у проведенні імунізації від найбільш небезпечних інфекцій.

При підготовці до евакуації завчасно зберіть речі (постільну білизну, натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на три доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Після збору речей, що вище названі, та підготовки дітей візьміть участь у підготовці укриття для себе та своєї родини (підвалу або іншого найпростішого укриття), якщо для Вас не визначено місце укриття у захисній споруді.

За сигналами оповіщення цивільного захисту

– «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» – швидко вдягніться, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас харчів, вимкніть електроенергію, газові прилади та негайно укривайтеся у захисній споруді (найпростішому укритті);

– «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ» – подається місцевим підрозділом з питань цивільного захисту через систему оповіщення, місцеве радіо, телебачення та за допомогою пересувних гучномовців;

– «РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА» – негайно надягніть засоби індивідуального захисту та дійте так само як під час сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»;

– «ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА» – негайно надягніть протигаз, засоби захисту шкіри та укрийтеся у захисній споруді (найпростішому укритті).

Про можливість виходу із захисної споруди (найпростішого укриття) та порядок подальших дій повідомляється через систему оповіщення та з допомогою посильних за командою «ВІДБІЙ…».

Порядок заповнення захисних споруд людьми, які укриваються

Заповнення захисних споруд проводиться за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо вони не закладені у захисній споруді) та мати при собі найнеобхідніші речі. Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Заповнювати захисні споруди необхідно організовано, без паніки. Розміщує людей у відсіках особовий склад формувань з обслуговування захисних споруд. Осіб, що прибули з дітьми, розміщують в окремому відсіку чи у місці, спеціально відведеному для них. Дітей, людей похилого віку і людей із поганим самопочуттям розміщують у медичній кімнаті або біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів. Розміщення здійснюється, як правило, за виробничим або територіальним принципами (цех, бригада, будинок), місця розміщення таких груп позначають табличками відповідного змісту.

Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді повинні виконувати усі вказівки командира і особового складу формування, що стосуються перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.

У захисній споруді забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої потреби, необхідно дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатися. Слід організувати позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання. Для повноцінного відпочинку можна тримати у захисній споруді або брати з собою легкі підстилки і невеликі подушки з поролону, губчатої гуми або іншого синтетичного матеріалу.

Оповіщення осіб, що укриваються, про ситуацію поза захисною спорудою і про сигнали та команди, здійснюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди або безпосередньо по радіотрансляційній мережі. Вихід із захисної споруди здійснюється за командою «Відбій» (після уточнення обстановки у районі захисної споруди, а також у випадках вимушеної евакуації у порядку, який установлюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди).

Вимушена евакуація із захисної споруди проводиться:

– при пошкодженнях захисної споруди, які виключають подальше перебування у ній осіб, що укриваються;

– при затопленні захисної споруди;

– при пожежі у захисній споруді і утворенні у ній небезпечних концентрацій шкідливих газів;

– при досягненні граничнодопустимих параметрів повітряного середовища.

Евакуація із заваленої захисної споруди. Для евакуації осіб, що укриваються, при заваленні основних та аварійних виходів спочатку потрібно з’ясувати можливість евакуації через оголовок аварійного виходу.

У захисних спорудах, розміщених у гірничих виробках, для евакуації використовують один із стволів, що обладнаний драбинами для виходу людей. Відкриття завалених захисно-герметичних дверей малоймовірне, тому необхідно спробувати зняти їх важелем або гвинтовим домкратом. Отвір у полотні дверей можна улаштувати за допомогою зубила або ножівки.

У разі необхідності пробиття отворів в огороджувальних конструкціях необхідно визначити за планом споруди оптимальне місце улаштування отвору як з точки зору мінімального обсягу робіт, так і з точки зору евакуації. За відсутності аварійних виходів необхідно завчасно ззовні стіни вирити траншею і засипати її піском, місце евакуації зсередини окреслити прямокутником.

Захисні споруди відкривають ззовні у разі утворення суцільних завалів і неможливості осіб, що укриваються, самостійно евакуюватися, для чого задіюються спеціалізовані рятувальні формування.

ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Фото без описуЗахисні споруди цивільного захисту – інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

До захисних споруд цивільного захисту належать:

Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

 

Протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту – захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення. (підземний простір метрополітену, підземні паркінги, підземні переходи тощо).

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Захисні споруди цивільного захисту Яготинського району

 

з/п

Захисна споруда (сховище, протирадіаційне укриття)

Балансоутримувач (власник)

Місткість, чол.

Обліковий номер

Адреса розташування

Код ЄДРПОУ

Назва об’єкта (установи)

Місцезнаходження юридичної особи

Захисні споруди цивільного захисту (цивільної оборони), які перебувають у державній власності (на державних підприємствах, не увійшли до статутних фондів)

1

135517

м.Яготин, вул. Шевченка, 235

01354220

ТОВ «Пересувна механізована колона №15»

м.Яготин, вул. Шевченка 235

400 осіб

2

135504

м.Яготин. вул. Незалежноті, 108

39817550

ГУ Держгеокадастру у Київській області

03115, Київ, вул. Серпова, 3/14

300 осіб

3

135515

с.Нечипорівка, вул. Б.Хмельницького 40/7

23517243

Яготинське ЛВУ магістральних газопроводів

с.Нечипорівка, вул. Б.Хмельницького 40/7

300 осіб

4

135518

м.Яготин, вул. Незалежності 110

24213321

Яготинська РДА

м.Яготин, вул. Незалежності. 110

143 осіб

5

135526

м.Яготин, вул. Незалежності 109

08673247

Яготинське ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ Національної поліції у Київській області

м.Яготин, вул. Незалежності 109

500 осіб

Комунальна власність

6

135529

м. Яготин, вул. Привокзальна, 23

24223294

КПТМ «Яготинтепломережа»

м.Яготин, вул. 1 Травня, буд. 1

150 осіб

7

135502

м.Яготин, вул. Каштанова Алея 3

05447970

Яготинська «ЖЕК»

м.Яготин, вул. Шевченка 204

300 осіб

8

135503

м.Яготин. вул. Каштанова Алея 2

05447970

Яготинська «ЖЕК»

м.Яготин, вул. Шевченка 204

260 осіб

9

135507

м.Яготин, провулок Говорова 25

02143790

Відділ освіти Яготинької РДА

м.Яготин, вул. Незалежності 110

300 осіб

10

135508

м.Яготин. провулок Говорова 27

05447970

Яготинська «ЖЕК»

м.Яготин, вул. Шевченка, 204

248 осіб

11

135509

м.Яготин, вул. Київська 7

05447970

Яготинська «ЖЕК»

м.Яготин, вул. Шевченка, 204

200 осіб

12

135516

м.Яготин, вул. Незалежності 105

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності 110

1000 осіб

13

135523

м.Яготин, вул. Незалежності 98

01977820

Комунальне підприємство «Яготинська Центральна районна аптека №20»

м.Яготин, вул. Незалежності 98

50 осіб

14

135527

с.Черняхівка, вул. Шкільна 3

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності 110

300 осіб

15

135528

с.Нечипорівка, вул. А.Бобира, 15

04360422

Ничипорівська сільська рада

с.Нечипорівка, вул. А.Бобира, 15

100 осіб

16

135534

с.Супоївка, вул. Вітовецька, 100

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності 110

246 осіб

17

135535

м.Яготин, вул. Винниченка 19

05447970

Яготинська «ЖЕК»

м.Яготин, вул. Шевченка, 204

600 осіб

18

135536

с.Жоравка, вул. Шкільна, 5

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

210 осіб

19

135537

м.Яготин, вул. Незалежності 71

01994422

КНП «Яготинська ЦРЛ» ЯРР

м.Яготин, вул. Незалежності, 71

186 осіб

20

135538

м.Яготин, пров. Шмідта 1

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

320 осіб

21

135539

с.Нечипорівка, вул. Андрія Бобира, 64

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності 110

450 осіб

22

135542

с.Годунівка, вул. Борщика 83

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

500 осіб

23

135543

с.Червоне, вул. Шкільна, 1

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

130 осіб

24

135544

м.Яготин, вул. Б.Хмельницького, 12

02143790

Відділ освіти Яготитнської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

1200 осіб

25

135545

с.Богданівка, вул. Бондаренка, 93

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

320 осіб

26

135546

с.Капустинці, вул. Є.Столбова, 3

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

200 осіб

27

135547

с.Лозовий Яр, вул. Шкільна, 30

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

250 осіб

28

135548

м.Яготин, вул. Шевченка, 86

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

300 осіб

29

135549

с.Двірківщина, вул. Центральна, 5

02143790

Відділ освіти Яготинської РДА

м.Яготин, вул. Незалежності, 110

210 осіб

30

135506

м.Яготин, вул. Лисенка, 12

05447970

Яготинська «ЖЕК»

м.Яготин, вул. Шевченка, 204

300 осіб

Приватна власність

31

135501

м.Яготин, вул. Філатова, 112

32395764

ТОВ «Розподільчий центр «плюс»

м.Яготин, вул. Філатова, 112

240 осіб

32

135510

м.Яготин, провулок Говорова, 14

25640097

ТОВ Фірма «ТМА»

м.Яготин, вул. Київська, 1

300 осіб

33

135511

м.Яготин, вул. Київська, 5

25640097

ТОВ Фірма «ТМА»

м.Яготин, вул. Київська, 1

150 осіб

34

135513

м.Яготин, вул. Садова, 15

42625175

ТОВ «Укрстарч»

м.Яготин, вул. Кузнєцова, 18

100 осіб

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування