Нормативно правові акти,  які регламентують доступ до публічної інформації:

Закон України "Про інформацію"

Закон України "Про доступ до публічної інформації"

Указ Президента України №547/2011 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації"

Закон України «Про доступ до публічної інформації» та Указ Президента України «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Надання публічної інформації Яготинською районною державною адміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)

3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Для оформлення інформаційного запиту

письмово: вул. Незалежності, 110, м. Яготин, 07700; на конверті вказувати "Публічна інформація";

електронною поштою: yago_adm@ukr.net

Примірний порядок оформлення, подання та розгляду запитів на інформацію в усній, письмовій або іншій формі

Форми для подання інформаційного запиту:

Від фізичної особи; (зразок)

Від юридичної особи; (зразок)

Від об'єднань громадян. (зразок)