Звернення Яготинського РС ГУ ДСНС України у Київській області до жителів Яготинщини

Дата: 28.01.2021 08:24

Фото без описуШановні громадяни!

В зв’язку зі зміною кліматичних умов приведено до бойової готовності сили та засоби аварійно-рятувальних формувань. Підрозділи ДСНС України у Київській області постійно проводять профілактичні рейди в місцях масового підлідного вилову риби. Проте жодна служба не в змозі забезпечити рятувальником кожного рибалку, особливо за умов зверхнього ставлення до порад.

Тому звертаємось до Вас з турботою та проханням: виходячи на тонкий лід дотримуйтесь заходів безпеки, а саме:

•        перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;

•        потрібно остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом усього 3 см;

•        робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного;

•        обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем - на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся.

•        не виходьте на лід поодинці і у нічний час.

•        вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

•        забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

•        категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

Цінуйте власне життя, бережіть життя свої рідних, не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на льоду може статись непоправне лихо. І хотілося б задати питання фанатам зимової рибалки: - чи варті декілька окунців вашого життя, сліз ваших рідних та дітей?

І нам доводиться вкотре нагадувати :

“Громадяни, будьте обачними, цінуйте своє життя. І пам’ятайте, що рятуючи Вас, хтось ризикує втратити своє життя!”

Начальник Яготинського РС

ГУ ДСНС України у Київській області

підполковник служби цивільного захисту                                                                        С.ВЛАСКО