Акція «16 днів проти насильства»

Дата: 15.12.2020 12:22
Кількість переглядів: 336

Фото без описуСвобода від насильства – основне право людини. Домашнє насильство – один із найчастіших злочинів, які вчиняються щодня. І все ж соціальний тиск такий сильний, що багато жертв сприймають насильство як невідворотне явище в житті і не повідомляють про нього.  Впровадження гендерної рівності та протидія насильству над жінками – один з невід’ємних інструментів побудови безпечного і толерантного суспільства. Суспільства, яке базується на взаємній повазі, рівних правах та можливостях.

Працівниками Яготинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із  інспектором з ювенальної превенції  Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області було організовано ряд заходів із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

 Завершення акції  відбулось в Яготинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, де з учнями поспілкувались на теми: «Зупинимо насильство», «Насильство - порушення прав людини». Звернули увагу підлітків на зміни в законодавстві щодо подолання проблеми домашнього насильства. Ще раз наголосили на тему впливу алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини.

 Ознайомили підлітків з основними завданнями акції: - привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;  - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Крім того, фахівці назвали організації, до яких слід звертатися, коли діти стають свідками насильства чи потерпають від нього. Це, зокрема, відділи поліції за місцем проживання, центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді та служби у справах дітей та сім’ї. Учні долучалися до розмови, висловлювали свою думку та дискутували.  Важливо пам’ятати: насилля, яке відбувається в межах школи між дітьми, часто буває тільки вершиною айсберга. За такою поведінкою може стояти безліч факторів, які варто вирішувати разом за допомогою кваліфікованих спеціалістів не тільки в межах школи, а і за її межами: тобто – психологів, фахівців із соціальної роботи та служб у справах дітей та сім’ї.

На завершення учням запропонували  зіграти в карткову ігрову методику «Коло безпеки» надану Яготинському РЦСССДМ Всеукраїнським громадським центром «Волонтер». Вона формує логічне мислення, а також систему уявлень щодо явищ насильства, форм та методів його попередження і подолання. Саме завдяки грі підлітки поринають у невимушену атмосферу, легше йдуть на контакт і активніше відповідають на питання.

«Коло безпеки» — гра, яка містить в собі п’ять кіл, а саме: «Загальні поняття про насильство», «Дитина і боулінг», «Дитина і насильство в мережі — Інтернет», «Дитина і домашнє насильство», «Дитина і незнайомці».

Безпосередньо в форматі гри учні запам'ятовують та сприймають інформацію найкраще.

Яготинський  районний  центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування