ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ !

Дата: 26.11.2020 16:13

Фото без описуБлизько 80 відсотків пожеж виникає в житлових будинках громадян і більшість з них по вині самих жителів, які порушують правила пожежної безпеки.

Наслідки пожеж в житловому секторі – загибель людей, а також тварин та птиці, знищення житла та матеріальних цінностей.

Запобігти лиху можуть заходи пожежної безпеки, що приведені нижче, які необхідно виконувати Вам та членам Вашої сім’ї.

Не дозволяйте дітям гратися із сірниками, зберігайте сірники в недоступних для дітей місцях.

Топлення печі повинно  проводитись тільки дорослими.

Перед початком опалювального сезону перевірте стан опалювальної системи, при необхідності проведіть її ремонт.

На горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені, димоходи очищені від сажі.

Не розпалюйте печі бензином, дизельним пальним – це дуже небезпечно.

Не перегрівайте печі, не ставте впритул до неї меблі, інші горючі предмети.

Сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали – небезпечно.         Перед топочним отвором не повинно бути дров, палива та інших горючих матеріалів.

Не допускайте паління та використання відкритого вогню в підвалах, хлівах, на горищі та в приміщеннях, де зберігаються горючі матеріали.

Не відігрівайте замерзлі труби опалення, водопостачання та каналізації відкритим вогнем, використовуйте для цього пару, гарячу воду або пісок.

Не допускайте перевантаження електромережі.

Не допускайте експлуатації несправної електромережі.

Не залишайте без догляду ввімкнені телевізори та електронагрівальні прилади.

Побутові електронагрівальні прилади не встановлюйте біля горючих предметів та матеріалів.

Заправку автомобіля, миття запчастин бензином необхідно проводити на відкритих майданчиках.

Не зливайте відпрацьовані нафтопродукти в каналізацію та біля гаражу.

Не розводьте багаття біля будівель.

При виникненні пожежі:

• викликати пожежну охорону;
  • вжити заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
  • надати першу медичну допомогу потерпілим.

Пам’ятайте, що пожежу легше попередити ніж, погасити.

Яготинський РС ГУ ДСНС України у Київській області