Безпека дітей на дорозі

Дата: 07.10.2020 15:47

Фото без описуВ зв’язку з зростанням інтенсивності вуличного руху та випадків дорожньо-транспортних пригод за участю дітей працівниками Яготинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах сім’ї Яготинської  РДА, спільно із інспектором з ювенальної превенції Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області відвідали родини та провели тематично-профілактичні бесіди з батьками та дітьми про необхідності дотримання безпеки на дорозі, заборони ігор дітей на проїжджій частині дороги.

Важливо щоб батьки були прикладом для дітей у дотриманні правил дорожнього руху:

• Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці;
  • Не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
  • Вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус – позаду;
  • Не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах, на проїжджій частини дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя;
  • Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком;
  • Переходьте дорогу тільки в місцях, позначених дорожнім знаком "Пішохідний перехід";
  •  З автобуса, таксі виходьте першими. В іншому випадку дитина може впасти або побігти на проїжджу частину дороги;
  • Залучайте дитину до участі у ваших спостереженнях за обстановкою на дорозі: показуйте йому ті машини, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю і т. д;
  • Не виходьте з дитиною з-за машини, кущів, не оглянувши попередньо дороги, - це типова помилка, і не можна допускати, щоб діти її повторювали;
  •  Не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.

Порушення рекомендацій, що наведені вище, призводить до засвоєння дітьми неправильної поведінки на вулиці, яку виправити дуже важко.

Причиною дорожньо-транспортних пригод найчастіше є самі діти. Призводить до цього незнання елементарних основ правил дорожнього руху, байдуже ставлення дорослих до поведінки дітей на проїжджій частині. Більш того, з року в рік дитячий травматизм зростає, діти гинуть і отримують каліцтва, більшою частиною в безпосередній близькості від будинку.

Уникнути цих небезпек можна лише шляхом відповідного виховання і навчання дитини.

Закликаємо батьків бути відповідальними відносно своїх дітей та слідкувати, де саме грають Ваші малолітні діти, адже за їхнє життя та здоров’я відповідаєте саме Ви!

Яготинський  районний  центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді