Про перерахування субвенції на підготовку і проведення місцевих виборів

Дата: 30.09.2020 09:42

Фото без описуМіністерством фінансів України відповідно до листа Центральної виборчої комісії від 07.09.2020 № 21-39-2286 та звернень департаментів фінансів обласних державних адміністрацій щодо окремих проблемних питань перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (далі – Субвенція) надано  роз’яснення органам казначейства.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (зі змінами) Центральній виборчій комісії як головному розпоряднику бюджетних коштів передбачено видатки за загальним фондом державного бюджету за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (код 6741020) у обсязі 2 252,1 млн. гривень.

Для забезпечення підготовки і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, а також виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень постановою Центральної виборчої комісії від 04.09.2020 № 224 затверджено розподіл субвенції між територіями у обсязі 1 911,7 млн. гривень.

Порядок фінансування виборчих комісій під час підготовки і проведення місцевих виборів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 745 (далі – Порядок № 745).

Відповідно до пункту 7 Порядку № 745 обласні держадміністрації розподіляють субвенцію між бюджетами районів, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення, об’єднаних територіальних громад; районні держадміністрації і виконавчі органи міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) рад – між бюджетами міст районного значення, районів у містах, сіл, селищ, ураховуючи кількість територіальних виборчих комісій (далі – ТВК) усіх рівнів і затверджених Центральною виборчою комісією середніх норм видатків на підготовку і проведення місцевих виборів.

Постановою Центральної виборчої комісії від 14.08.2020 № 178 (зі змінами) затверджено середні норми видатків територіальних та дільничних виборчих комісій на підготовку та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 745 Казначейство перераховує субвенцію згідно з помісячним розписом асигнувань державного бюджету та помісячним розподілом міжбюджетних трансфертів за кодами бюджетів за відповідними місцевими бюджетами на рахунки бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, міських (мм. Києва та Севастополя) бюджетів відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.12.2010 № 1132 (далі – Порядок № 1132), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407.

Субвенції з одного місцевого бюджету іншому згідно з пунктом 11 Порядку № 1132 перераховуються органами Казначейства в обсягах, установлених рішеннями відповідних рад про бюджет, із загального фонду такого бюджету в межах річних бюджетних призначень згідно з розписом бюджету, з якого надаються субвенції, на рахунки загального фонду бюджету, якому вони надаються, відкриті в органах Казначейства.

Постановою Центральної виборчої комісії від 10.08.2020 № 172 утворено 532 територіальні виборчі комісії для проведення місцевих виборів. При цьому, такі територіальні виборчі комісії утворено відповідно до нової адміністративно-територіальної основи, а саме, з урахуванням утворення нових районів відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» та розпоряджень Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад областей.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СЛУЖБИ

УКРАЇНИ В ЯГОТИНСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ