Щотижнева апаратна нарада при голові райдержадміністрації

Дата: 16.10.2018 16:48

Фото без описуПід керівництвом голови районної державної адміністрації В.С.Шмигановського, 16 жовтня 2018 року, відбулася щотижнева апаратна нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації, заступника голови райдержадміністрації, керівника апарату райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників установ та організацій району.

В рамках наради присутні розглянули ряд актуальних питань, що стосувалися: використання коштів на придбання медикаментів по охороні здоров’я (реалізація Урядової програми «Доступні ліки»), легалізацію виплат заробітної плати та зайнятість населення в Яготинському районі та виконання в Яготинському районі Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування за 9 місяців 2018 року.

Головний лікар КНП Яготинський ЦПМСД» Сахно І.І. в своєму виступі акцентував увагу на наступному. На виконання Урядової програми  «Доступні ліки», хворі на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму можуть отримати ліки на пільговій основі.

З початку року до закладу звернулось і отримали лікарські засоби 11632 особи.  Лікарями ЦПМСД виписано за цей період 17747 рецептів.  За  звітний період кількість рецептів, за якими здійснено відшкодування вартості лікарських засобів становить 16062 одиниці, а сума відшкодувань аптекам району за цей період становить 906,3 тисячі гривень, що складає 100 % запланованої суми.

Кількість аптек, які працюють за даною програмою в районі, за минулий період зросла з семи до дев`яти, а кількість пунктів, які відпускають ліки – відповідно зросла з 36 до 38-ти одиниць. Даний показник один з найкращих в області.

В рамках реалізації Програми «Доступні ліки» передбачено коштів на медикаменти на 2018р.- 1208200 тис.грн. Профінансовано за 8 місяців – 805600 тис.грн.

Як доповів, голова ЯРОППОЗ України В.С.Нескорожений за 9 місяців 2018 року за кошти загального фонду придбано  лікарських засобів та витратних матеріалів на суму 482 927,10  грн

Для повноцінного функціонування Яготинської ЦРЛ коштів, затверджених кошторисом, загального фонду недостатньо, частину лікарських засобів придбавається за рахунок коштів спеціального фонду. У 2018 році затверджено кошторисом спеціального фонду по статті «Медикаменти та перев»язу вальні матеріали» – 250 000,00 грн., станом на 01.10.2018 року фактичні касові видатки становлять 171 388,06 грн

У 2018 році за рахунок коштів спеціального фонду (бюджет розвитку) придбано: для відділення реанімації кисневий генератор вартістю 98000,00 грн., для поліклінічного відділення – флюорографічний апарат вартістю   1 646 730,00 грн.;

За 9 місяців 2018 року Яготинською ЦРЛ отримано медикаменти (централізованих поставок) на суму  610 304,43 грн. (ліки СНІД – 95 328,89 грн., планування сім’ї – 4 789,68 грн., ліки кардіо групи – 4 465,50 грн., ліки для хворих на гепатит – 3 644,46 грн., ліки для неврологічних хворих – 115 671,77 грн., ліки шефської допомоги (від аптек) – 64 715,95 грн., туберкульозні препарати – 321 688,18 грн.

Згідно розпорядження КОДА від 26 січня 2018 року №25 «Про розподіл цільових видатків медичної субвенції з державного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет» Яготинська ЦРЛ приймає участь у районній програмі «Цукровий діабет», цільові видатки 2018 року на фінансування даної програми становлять 1 175 384,70 грн., в т.ч. за рахунок: медичної субвенції з державного бюджету - 745 384,70 грн., з місцевого бюджету - 430 000,00 грн. Станом на 01.10.2018 року кошторисні призначення на фінансування Програми використано в повному обсязі, профінансовано – 959 073,00 грн..

Голова райдержадміністрації, звертаючись до керівників медичних закладів, наголосив: «Медичні працівники закладів охорони здоров’я мають забезпечити вічлеве ставлення до кожного пацієнта. Нетактовна поведінка медичного працівника може призвести до появи обґрунтованої скарги та до висновку, що культура і якість обслуговування в цьому відділенні або лікарні не на високому рівні. Саме від них залежить авторитет вас як керівників та влади вцілому».

Головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення та звернень громадян апарату адміністрації О.В. Лакоснік в своєму виступі проаналізувала стан розгляду звернень громадян, що надійшли до Яготинської районної державної адміністрації.

Так, за три квартали 2018 року до керівництва Яготинської районної державної адміністрації надійшло 569 звернень громадян із пропозиціями, заявами і скаргами, що на 140 звернень більше, ніж за відповідний період минулого року з них, 163 на особистому прийомі у голови адміністрації, заступників та керівника апарату та 406 надійшло поштою в тому числі 194 через органи вищого рівня.  Із загальної кількості звернень, що зареєстровані до керівництва адміністрації за три квартали 2018 року, можна чітко виділити такі групи актуальних питань:

- на першому місці зареєстровані питання соціального захисту – 236 звернень.

- питання комунального господарства і житлової політики посіли друге місце – 134 звернень.

- на третьому місці зареєстровані питання аграрної політики і земельних відносин 102 звернень.

Не залишив очільник району без уваги і питання міста, а саме:  звернення громадян, щодо освітлення на Привокзальній площі (продуктовий ринок), щодо дотримання мережі стоянок таксистами, ліквідація несанкціонованого сміттєзвалища біля станції Вокзал та підвищення тарифу на воду для будинку по вул. Вокзальна, 2.

По завершенню апаратної наради головою райдержадміністрації було надано ряд рекомендацій та доручень керівникам структурних підрозділів та організацій району та звернуто увагу на їх повноваження, які покладені на них відповідно до чинного законодавства.