Щоб скористатися правом голосу!

Дата: 01.10.2018 16:18

З метою забезпечення реалізації захисту виборчих прав громадян. Для більш точного і об'єктивного заповнення реєстру виборців, а також для запобігання виникнення помилок та неточностей, щоб забезпечити право кожного виборця взяти участь у виборчому процесі, запрошуємо виборців Яготинського району перевірити свої персональні дані у Державному реєстрі виборців звернувшись до  відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Яготинської райдержадміністрації :

Назва послуги

Проведення реєстрації громадян для реалізації виборчого права (за заявою)

Суб’єкт надання послуги

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Законодавче обґрунтування

ст.ст.19,20,21 Закону України “Про Державний реєстр виборців” , Постанова ЦВК від 17.09.2009р. № 131 “Про роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України”Про Державний реєстр виборців” у частині визначення органом ведення Державного реєстру виборців за мотивованим зверненням виборця іншої виборчої адреси, аніж зареєстроване місце його проживання”

Відповідальний за прийом та підготовку документів

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців

Перелік необхідних документів, які подаються для отримання послуги

- заява ;

- копія паспорта, або тимчасове посвідчення громадянина України

Місце надання документів та отримання результату.

Години прийому громадян

Відділ ведення Державного реєстру виборців ( каб.111) приміщення Яготинської райдержадміністрації

з 8.00 год — 17.00 год

п'ятниця з 8.00 год — 16.45год

вихідні: субота, неділя

Порядок розгляду

1. Відділ ведення Реєстру перевіряє, чи особа, яка звернулася

із заявою  про  включення  до  Реєстру,  не  була  до  цього  часу включеною  до  Реєстру,  а також перевіряє відомості,  зазначені в заяві  та  необхідні  для  внесення  запису  до  Реєстру,   шляхом звернення до відповідних органів, закладів, установ, організацій.

2. За наявності підстав, начальник відділу ведення  Реєстру  видає письмовий наказ про внесення відповідного  запису  до  Реєстру.  При цьому    на    підставі   виборчої   адреси   визначаються   номер територіального виборчого округу та номер  виборчої  дільниці,  до яких віднесений виборець.

3. У  разі включення виборця до Реєстру відділ ведення Реєстру надсилає на виборчу адресу виборця довідку про його  включення  до Реєстру за формою,  встановленою розпорядником Реєстру.  У довідці зазначаються персональні дані виборця, передбачені частиною першою статті  6  та частиною першою статті 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців”,  а також дата його включення до Реєстру.  Довідка підписується начальником  відділу ведення  Реєстру  та  засвідчується  печаткою цього відділу.

Підстава для відмови у позитивному вирішенні

відмова у задоволенні заяви особи з таких підстав:

1) якщо встановлено, що така особа не має права голосу;
     2) якщо перевіркою виявлено невідповідність у змісті відомостей,  зазначених у  заяві та   наданих   відповідними   органом,   закладом,   установою  чи організацією;
     3) якщо встановлено, що така особа вже включена до Реєстру за цією чи іншою виборчою адресою.

Порядок оскарження

Порядок адміністративного оскарження дій чи бездіяльності відділу ведення Державного реєстру виборців :

1. Особа,  яка зверталася  до відділу ведення  Реєстру  щодо включення  себе  чи  інших  осіб  до  Реєстру,  внесення  змін  до персональних даних Реєстру чи отримання відповіді на  свій  запит, може    оскаржити    до    відповідного    регіонального    органу адміністрування  Реєстру   дії  чи      бездіяльність  відділу ведення Реєстру стосовно свого звернення.
   2. Регіональний   орган   адміністрування  Реєстру  проводить повторну перевірку відомостей,  зазначених у скарзі, із залученням відповідних органів,  закладів, установ, організацій. За підсумками перевірки регіональний орган адміністрування  Реєстру передає встановлені відомості про виборця (виборців) до  належного  відділу  ведення  Реєстру  для  виконання
передбачених   Законом  дій  щодо ведення Реєстру або,  у разі підтвердження підстав відмови,  надає письмову відповідь особі,  яка  звернулася  зі  скаргою,  із  зазначенням вичерпного переліку підстав відмови.
    3. Дії або бездіяльність регіонального органу адміністрування Реєстру,   які  порушують  вимоги    Закону України “Про Державний реєстр виборців”,  можуть  бути  в установленому законом порядку оскаржені до розпорядника Реєстру.

Порядок судового оскарження дій чи бездіяльності відділу ведення Державного реєстру виборців

1. Особа,  яка  зверталася  до відділу ведення  Реєстру  або регіонального органу адміністрування Реєстру щодо  включення  себе чи  інших  осіб  до  Реєстру,  внесення змін до персональних даних
Реєстру чи отримання відповіді на свій запит,  може  оскаржити  до суду   дії чи бездіяльність відповідного органу Реєстру у порядку,  встановленому  Кодексом  адміністративного   судочинства України .