Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України» відновлює свою роботу

Дата: 21.08.2020 12:03

Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України», розташований в заповідній зоні м. Києва, Пуща Водиця, з 1986 року надає безоплатну амбулаторно-консультативну допомогу дітям та дорослим з усіх областей України, стаціонарну - дітям від 1-го до 18 років, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а з вересня 2019 року, також, дітям,  батьки яких є учасниками бойових дій в зоні АТО, або такі, що втратили батьків в зоні АТО.

Діти та дорослі можуть  звертатися за направленням лікувального закладу або самостійно, як індивідуально, так і групами.

До стаціонару госпіталізуються діти для комплексного обстеження та лікування, оздоровлення, яке не позбавляє дитину права на санаторно-курортну путівку. Діти до 4-х річного віку госпіталізуються з мамою по догляду, віком понад 4 роки  з мамою - за клінічними показами.

Створено можливості для поєднання обстеження, лікування та оздоровлення з навчанням.

Діти мають можливість працювати у бібліотеці, котра являється філіалом Національної дитячої  бібліотеки України, багато часу проводити на свіжому повітрі з вихователями,  у разі необхідності отримати консультативну допомогу щодо засвоєння шкільної програми.

Обсяг обстеження:

1.Консультація спеціалістами консультативного поліклінічного відділення для дорослих: терапевт, кардіолог, офтальмолог, дерматолог, хірург, гінеколог, отоларинголог, ендокринолог, гастроентеролог.

2.Консультація спеціалістами  консультативного поліклінічного відділення для дітей: ендокринолог, гастроентеролог, невролог, дерматолог, оториноларинголог.

3.Функціональна діагностика: спектрометрія, електрокардіографія, електроенцефало-графія, реоенцефалографія, фіброгастродуоденоскопія, рH- метрія, ультразвукове дослідження серця з доплерографією магістральних судин, щитовидної залози, молочної залози, органів черевної порожнини, малого тазу, плода у вагітних, зовнішніх статевих органів у хлопчиків.

4.Лабораторна діагностика: аналіз крові загальний, біохімічний, імунологічний, визначення гормонів щитовидної залози, хелікобактер пілорі, дослідження сечі, обстеження на гельмінти, простіші, копрологічне дослідження.

Профіль стаціонару:

1. Хвороби органів травлення.
  2. Хвороби нервової системи, у тому числі лікування неорганічного енурезу
  3. Хвороби системи кровообігу.
  4. Хвороби органів дихання.
  5. Хвороби ендокринної системи.

Методи лікування у стаціонарі:

• медикаментозний;
  • фізіотерапевтичний:

- голкорефлексотерапія                                - електросон

- лікувальна фізкультура                              - механотерапія

- ручний масаж                                              - фітотерапія

- інгаляції                                                       - магнітотерапія

- електролікування (електрофорез, ампліпульстерапія, дарсонвалізація,

діадинамічні токи)

- світлолікування (загальне УФО, тубус-кварц, солюкс)

- НВЧ-терапія (УВЧ, ЛУЧ4)

- ультразвук, іонофорез                                - бджолиний біомодуль

• санація зубів

Харчування: 5-ти разове, дієтичне.

Протипоказання для госпіталізації до стаціонару:

1. Гострі інфекційні захворювання .

2. Онкологічні захворювання.

3. Психічні розлади.

4. Захворювання нервової системи: епілепсія, судомний синдром, ДЦП.

5. Вроджені вади розвитку, що потребують лікування в спеціалізованих закладах.

6. Хронічні захворювання в стадії декомпенсації.

7. Бронхіальна астма в приступний період.

При зверненні в консультативне поліклінічне відділення необхідно мати:

• посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та ксерокопію;
  • свідоцтво про народження (діти), паспорт (дорослі);
  • витяг з медичної карти амбулаторного хворого;
  • дітям воїнів АТО – підтверджуючий документ.

При госпіталізації, крім вище зазначеного:

• довідку про епідемічне оточення з місця проживання та дитячого закладу (школи, дошкільного виховного закладу) за останні 21 день з даними про перенесені інфекційні захворювання (вказати рік);
  • повні дані про профілактичні щеплення, перевірку на педикульоз, коросту;
  • згоду батьків на медичне втручання, що відповідає статті 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».
  • дитина до 3-х років та мама по догляду за дитиною до 3-х років, крім того, довідку про обстеження на кишкову групу інфекцій.

В закладі працює Центральна дитяча спеціалізована лікарсько-консультативна комісія щодо встановлення причинного зв’язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників, що виникли внаслідок аварії на ЧАЕС.

Контактні телефони: (044) 205-06-07, 205-06-08, 205-06-20, 205-06-15.

Е-mail: dzusdrzn@ukr.net

Наш сайт: usdrzn.group.ws

Схема проїзду: від площі Шевченка - трамвай № 12, 17 до зупинки "Спец. диспансер"; від метро «Академмістечко» - автобус № 30 до зупинки «вул. Міська», а далі - трамвай № 12,17  до зупинки «Спец. диспансер».