Панфильська дослідницька станція

Дата: 17.08.2020 14:04
Кількість переглядів: 641

За 100 км від Києва на території Яготинського району розташоване невеличке село Панфили  із чисельністю населення близько 1000 чоловік. На його території  здійснюють виробничу діяльність два базові сільськогосподарські підприємства – Панфильська дослідна станція ННЦ “ІЗ НААН” України та Державне підприємство дослідне господарство Панфильської дослідної станції ННЦ “ІЗ НААН” України.

В наші нелегкі часи для вітчизняного насінництваца ці господарства займаються вирощуванням  насіння високих репродукцій зернових, зернобобових та технічних культур. На полях господарств вирощують озиму пшеницю відомих сортів Аналог, Поліська -90, Краєвид, Водограй . Панфильська дослідна станція заснована в 1963 р. на базі Панфило-Яготинського опорного пункту, створеного в 1936 р. з метою організаційно-господарського забезпечення умов для проведення наукових досліджень щодо ефективного використання осушуваних органогенних ґрунтів Лісостепу, випробування і доопрацювання наукових розробок, впровадження їх у виробництво, а також вирощування насіння еліти та першої репродукції зернових, картоплі, буряків кормових та інших культур. За останні роки напрямки діяльності станції розширилися. В першу чергу, було започатковано широкі дослідження з питань землеробства та агрохімії на мінеральних польових землях, а також розпочаті дослідження з питань технологій створення високопродуктивних біоенергетичних плантацій деревних та трав’яних біоценозів на вилучених з обробітку осушуваних торфовищах та селекції зернових культур. Тут займається вирощуванням проса та гірчиці, ярих ячменю , пшениці, вівса та багаторічні трави. Також не можна забути і про сою, яка займає більшу площу ярих культур.  Щорічно Панфильська дослідна станція вирощує та реалізовує сільськогосподарським підприємствам України понад 800 – 900 т насіння високих репродукцій зернових, зернобобових та технічних культур української селекції.

          Панфильська дослідна станція ННЦ «Інститут землеробства НААН» проводить дослідження з вивчення можливостей використання осушених торфовищ для вирощування енергетичних культур з 2005 року. Ініціатором згаданих досліджень був директор дослідної станції, кандидат с.-г. наук О.І. Ткачов. Завдяки цій науковій роботі вдалося визначити найпродуктивніші й пристосовані до місцевих умов однорічні та багаторічні сільгоспкультури, дикоростучі види трав, різні породи дерев і кущів. Усього в дослідженнях за ці роки задіяно більше 120 видів, різновидів, гібридів і форм трав і дерев. (трав’яної та деревної рослинності). Як виявилося, порівняно з мінеральними ґрунтами, на осушуваних торфовищах кормові культури, що можуть бути використані як енергетичні, в середньому дають на 15-20% вищий врожай.

Очолює станцію кандидат сільськогосподарських наук Володимир Михайлович Вірьовка. Під його керівництвом працюють спеціалісти «зі стажем» , які вкладають в роботу свої знання та навики, навчають нових спеціалістів, а поруч з ними самі молодіють.

 

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері

насінництва та розсадництва

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                        Симоненко Т.В.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування