Під час реєстрації бізнесу можна буде одразу обрати систему оподаткування

Дата: 14.08.2020 12:26

Фото без описуЗ серпня підприємцям можна буде обрати спрощену систему оподаткування і добровільно зареєструватися платником ПДВ.

Міністерство юстиції повідомляє, що з 17 серпня 2020 року після впровадження оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань планується запровадити можливість обрання спрощеної системи оподаткування або добровільної реєстрації як платника ПДВ та включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв.

Така можливість передбачена оновленими формами заяв у сфері державної реєстрації, які затверджено наказом Міністерства юстиції від 19 травня 2020 року № 1716/5.

Зазначимо, вчора Мін'юст запустив новий Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Нова версія ЄДР передбачає цілу низку зручних опцій для користувачів:

• Веб-інтерфейс – відпала необхідність встановлювати окремий застосунок на персональні комп’ютери користувачів.
  • Безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи.
  • Внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап (без проведення технічних дій).
  • Облік сімейних фермерських господарств та додаткова окрема ознака створення таких господарств.
  • Автоматична актуалізація даних.
  • Окремий блок для внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (зараз така інформація вноситься держреєстраторами в довільній формі).
  • Електронний адресний довідник, який дозволяє обирати назви вулиць з автоматичного переліку (сьогодні набір адрес реєстратор здійснює вручну).
  • Можливість вносити відомості щодо заяв про отримання копій документів із реєстраційної справи, формуючи відповідні запити (такого функціоналу у попередній версії ЄДР взагалі не було).
  • Створення нових друкованих форм документів (заява, рішення про відмову) та оновлення і стандартизацію існуючих (витяг, виписка тощо).
  • PDF-формат для скан-копій документів (раніше програмне забезпечення ЄДР підтримувало тільки формат зображення TIFF).
  • Припинення ФОП в один етап.
  • Створення нових реєстраційних дій.
  • Внесення та зняття заборони вчинення реєстраційних дій.