Хто і скільки повинен платити? Актуальне питання в аграрній галузі

Дата: 17.07.2020 16:04
Кількість переглядів: 1003

Фото без описуДопоки всі «розносять» законопроєкт №3131, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив доопрацьований законопроєкт №3131-д про виведення української аграрної сфери з тіні.

Пропоную розібрати доопрацьований законопроєкт 3131-д від 14.07.2020.

9 липня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав доопрацьований законопроєкт 3131-д щодо детінізації сільгоспвиробництва. Ставку податку для одноосібників та сімейних фермерських господарств запропонували зменшити, а також ввести пільговий перехідний період у законопроєкті.

Законопроектом № 3131-д пропонується запровадити новий механізм оподаткування доходів всіх власників та користувачів земельних ділянок с/г призначення шляхом встановлення однакового податкового навантаження на доходи, що отримуються такими особами з 1 га. такої землі.

Згаданий податок матиме назву - "поставлене податкове зобов'язання", тобто мінімальна сума, яку мають сплатити власники або користувачі такої землі з доходів від її використання.

Таким чином, юридичні особи та фізичні особи - підприємці будуть розраховувати поставлене податкове зобов'язання самостійно в річних деклараціях, а фізичним особам, які не є підприємцями, поставлене податкове зобов'язання буде нараховувати або податковий орган, або вони самі в річній декларації.

При визначенні поставленого податкового зобов'язання не будуть враховуватися ділянки, надані фізичним особам для садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд або для індивідуального дачного будівництва, ведення особистого селянського господарства до 1 га, а також землі сільськогосподарського призначення, передані в оренду чи емфітевзис.

Розрахувати суму поставленого податкового зобов'язання можна за формулою:

ППЗ = НГО x S x К x М/12.

S- площа земельної ділянки;

М-кількість місяців використання землі;

К - коефіцієнт, максимальний розмір якого становить 0,045 (або 4,5%).

Нормативно грошова оцінка за формулою рахується по кожній земельній ділянці, але не вище середнього значення по області.

Для прикладу, на теперішній рік максимальна сума поставленого податкового зобов'язання становить 1400 грн. Розраховуючи з середньої по Україні нормативної грошової оцінки землі - 28 000 грн./га та значенні коефіцієнту - 0,045.

Варто звернути увагу, що для власників та користувачів сіножатей, пасовищ та багаторічних насаджень пропонується коефіцієнт 0,01, а для фізичних осіб - підприємців у тому числі фермерів на четвертій групі спрощеної системи - коефіцієнт 0,02.

Також пропонується на 2021 - 2023 роки встановити понижені коефіцієнти для розрахунку поставленого податкового зобов'язання - замість коефіцієнту 0,045 пропонується застосовуватися коефіцієнт 0,03 - за 2021 рік, 0,035 - за 2022 рік, 0,04 - за 2023 рік, а для фізичних осіб - підприємців, в тому числі фермерів, взагалі передбачено за 2021 - 2022 роки застосовувати коефіцієнт зі значенням 0.

Механізм оподаткування полягатиме в порівнянні суми податків, сплачених фізичними або юридичними особами у зв'язку з використанням належних їм чи орендованих земельних ділянок та поставленого податкового зобов'язання. До порівняння братимуться - податок на прибуток підприємств, ПДФО і ВЗ, земельний податок/плата за землю, єдиний податок, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Якщо поставлене податкове зобов'язання виявиться більшим за фактично сплачені податки, то до бюджету буде доплачуватися перевищення поставленого зобов'язання над сплаченими податками.

Особи, які за наслідками року декларують збитки або відсутність доходів від використання землі, будуть сплачувати до бюджету повну суму розрахованого поставленого податкового зобов'язання.

Даним законопроектом передбачено впровадження поставленого податкового зобов'язання з 1 січня 2022 року за 2021 рік.

В наступних публікаціях докладніше розберемо всі деталі даного законопроекту.

Завідувач сектору юридичного забезпечення,

антикорупційної діяльності та роботи із

зверненнями громадян апарату адміністрації

Дмитро ЗАГУРСЬКИЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування