ЯГОТИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ.

Дата: 13.07.2020 15:11
Кількість переглядів: 158

В м. Яготині на території Регіонального ландшафтного парку «Яготинський імені Гетьмана Кирила Розумовського» було помічено перебування представників дикого тваринного світу (лисиці).

Однак поява лисиці близько від людей не привід панікувати, але й не потрібно забувати про те що тварина може бути хвора на сказ. Також слід пам’ятати, що ці тварини можуть не хворіти, але бути переносниками сказу.

Крім того якщо лисиця опинилася в населеному пункті, це ще не означає, що вона тут живе, швидше за все, вона випадково забігла у місто. Вона - налякана, забивається в куточок. І в такому випадку головне - її не чіпати та не проявляти агресії. Інакше тварина може захищатися.

Якщо лисиця забігла на територію приватного подвір’я, не варто вдаватися до радикальних дій і головне не спускати на неї собаку. Адже якщо лисиця покусає собаку, через слину в його організм може потрапити збудник сказу. І якщо собаці після цього не зробити вакцинацію, він може захворіти.

Тож загалом потрібно розуміти, що хижак забіг в тупик і треба просто дати йому коридор, щоб він міг втекти. В осінній період лисиці можуть забігати в села, аби зробити запаси на зиму, спіймавши свійську птицю. Але такі випадки є поодинокими.

В будь якому випадку будьте обережні і в жодному разі не наближайтеся до тварини!