On-line виставка архівного відділу Яготинської районної державної адміністрації "ЖИТТЯ ЯГОТИНСЬКОГО РАЙОНУ В ДНІ ВІЙНИ"

Дата: 12.05.2020 08:10

Фото без описуЯ ВАМ ВКЛОНЯЮСЬ ДО ЗЕМЛІ

Мої шановні, любі ветерани, я Вам вклоняюсь низько до землі,

Коли Ви перемогу здобували, а ми тоді були іще малі.

На тій війні ми не були із Вами, під градом куль зі смертю віч-на-віч

Життям Ви перемоги здобували, війна для нас – то невідома річ.

Багато Вас з війни не повернулось, ми Вам схиляєм голови свої –

Вас нищили страшні ворожі кулі і похоронки йшли по всій землі.

Чому така Вам випала година – Вам жить і жить, то молодість була …

Шепоче над могилою калина, мов наречена, знову розцвіла.

А ми у мріях завжди були із Вами, з батьками і братами, йшли у бій,

Лишились Ви навіки молодими і найдорожчі в пам’яті людській.

Надія Борисівна Мосьпан

Багато років відділяє нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найстрашнішої і найкровопролитнішої в історії людства війни. Але не дивлячись на давність цієї історичної події, ми кожен рік 9 травня відзначаємо День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей славний день ми повертаємося до незабутньої весни 45-го, згадуємо тих, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу.

Велика Вітчизняна війна стала тяжким випробуванням для кожної сім’ї, усього народу, випробуванням усіх його фізичних і моральних сил.

Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – ЖИТТЯ!!!  Ваш подвиг не підвласний часу, дорогі солдати Перемоги!

З нагоди  Дня пам’яті та примирення і 75-річниці перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні архівним віділом Яготинської районної державної адміністрації підготовлено  документальну  виставку «Життя Яготинського району в дні війни», яка ознайомить користувачів з матеріалами та документами про життя жителів м. Яготина,  сіл Богданівки, Сулимівки, Трубівщини Яготинського району Київської області в 1944-1946 роках та сповідь жителя м. Яготина «Пекельний чад воєнного дитинства».

Серед представлених документів – скановані копії протоколів засідань сесії та виконавчого комітету Сулимівської сільської ради  за 1945 рік, протоколи засідання правління та загальних зборів колгоспів с. Богданівка і с. Сулимівки, акт колгоспу ім. Кірова с. Богданівка від 18 лютого 1944 року про завдані збитки, які були заподіяні німецько-фашистськими загарбниками, подвірний список виборки з погосподарських книг сільрад про чисельність скоту на 1 січня 1944 року, акт-список контрольного обхода дворів Ничипорівської сільської ради, хутір Трубівщина за 1944 рік з фонду № 10 "Відділ статистики в Яготинському районі", вірш поетеси Яготинщини з альманаху "Поетичне сузір"я Яготинщини" Надії Борисівни Мосьпан «Я Вам вклоняюсь до землі…», сповідь жителя м. Яготина «Пекельний чад воєнного дитинства». Всього на виставці експонуються копії 13 документів з 5 фондів.

З оригіналами документів можна ознайомитися в архівному відділі Яготинської районної державної адміністрації.

a

Акт колгоспу ім. Кірова с. Богданівка від 18 лютого 1944 року про завдані збитки, які були заподіяні німецько-фашистськими загарбниками

Ф. 60, оп. 1, спр. 28, арк. 4-8

План засипки насіння зернових та технічних культур на посів 1944 року