ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ПРЕЗЕНТУЄ ON-LINE ВИСТАВКУ «ОСТАРБАЙТЕРИ КИЇВЩИНИ: ДОКУМЕНТИ»

Дата: 06.05.2020 14:41

Фото без описуВшановуючи пам’ять української молоді – жертв війни, Державний архів Київської області бере участь в історико-документальному та громадському проєкті «НепрOSTі  листи». Його мета – розшук та повернення листів остарбайтерів, не доставлених восени 1943-го, які перебувають на зберіганні в архіві, їхнім уже теперішнім адресатам – рідним у Київській області.

Так, серед злочинів проти людяності, від яких постраждала Україна, найважчі наслідки мав демографічний терор, знищення людського ресурсу. 22 січня 1942 р. розпочалося вивезення молоді на примусові роботи з Києва. Тоді до Німеччини відправили 1,5 тисяч осіб. За роки окупації до примусової праці на території нацистської держави залучили сотні тисяч юнаків і дівчат Київщини. Ставлення суспільства до них – остарбайтерів – завжди було неоднозначним.

До Дня пам’яті та примирення жертв Другої світової війни Державний архів презентує on-line виставку архівних документів «Остарбайтери Київщини: документи».