«Тривожні дзвони Чорнобиля»
В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна із таких дат – 26 квітня 1986 року. Це одна із найжахливіших катастроф в історії людства, ім’я якій – Чорнобиль, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність. З того часу минуло вже 34 роки.
Але є пам’ять…І саме вона – рушій еволюційного поступу в майбутнє й оберіг найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.
Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи голова Яготинської районної державної адміінстрації Олександр Кудрявський, голова Яготинської районної ради Петро Гайдай, голова Яготинської міської ради Наталія Дзюба та голова громадської організації "Ветеранів і інвалідів Чорнобиля" Микола Юрченко поклали квіти до стели "Чорнобильцям Яготинщини" на Алеї Слави у місті Яготині.
Час летить швидко, але чорнобильська трагедія для нашого народу, до цього часу, лишається невигойною раною. Наслідки аварії не просто дають про себе знати вони тривожать дедалі більше і більше: темпи захворюваності учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих зростають. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших героїв-чорнобильців.
З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Час, що минув з того страшного дня, дав нам можливість усвідомити величезні збитки, нанесені Україні і сусіднім державам. І найбільш непоправна втрата – люди, які першими прийняли на себе страшний удар радіації.
– Чорнобиль – це гіркий урок не тільки нам, українцям, а й усьому людству. Тож наше основне завдання сьогодні – допомагати потерпілим, турбуватися про покращення їх життя, спільними зусиллями зробити все можливе для того, щоб віддячити за мужність, стійкість, терпіння, наполегливість у подоланні труднощів, що випали на долю «чорнобильців».