Очільник Київщини перевіряє стан лікарень області: результати огляду та брифінгу 27 лютого

Дата: 27.02.2020 16:40

Фото без описуГолова Київської обласної державної адміністрації Олексій Чернишов 27 лютого особисто проінспектував готовність інфекційного відділення Броварської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування і «Дитячої лікарні» комунального некомерційного підприємства Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області «Броварська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» до можливої появи коронавірусу на території Київщини.

Огляд було проведено у відкритому форматі за участю представників департаменту охорони здоров`я, керівництва медзакладів, ЗМІ. Після огляду двох медичних закладів міста Бровари відбувся брифінг. Голова КОДА та учасники робочої зустрічі надали актуальну інформацію та відповіли на запитання журналістів щодо можливої загрози коронавірусу.

О. Чернишов підкреслив, що зараз на території України немає підтвердження захворювання на коронавірус. «Вся мережа лікувальних закладів готова до будь-яких викликів і професійно до того ставиться. Лікарні Київщини мали час підготуватися та вивчити вже наявний світовий досвід лікування хворих на коронавірус. Українці повинні мобілізуватися та об'єднати зусилля, надати допомогу та всіляку підтримку тим, хто цього потребуватиме», - наголосив очільник Київщини.

Директор Броварської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Валентин Багнюк додав, що лікарня  в разі необхідності готова надавати допомогу тим, хто цього потребуватиме. Для персоналу в наявності є спеціальні комплекти одягу для роботи з особливо заразними інфекціями. «Ми забезпечені ліками, системами для крапельниць, і іншими необхідними засобами. На місто і на область подали заявку на придбання максимально повного місячного запасу всіх необхідних антибіотиків і противірусних препаратів», - зазначив керівник лікарні.

При КОДА створено тимчасову протиепідемічну комісію, до складу якої увійшли керівники структурних підрозділів та медичні фахівці. Визначені госпітальні бази по наданню медичної допомоги хворим з коронавірусною інфекцією. Це Броварська багатопрофільна клінічна лікарня, Баришівська ЦРЛ, Переяслав-Хмельницька ЦРЛ, Яготинська ЦРЛ, Васильківська ЦРЛ. В структурі 14 закладів охорони здоров’я Київської області функціонують й готові прийняти хворих боксовані інфекційні відділення на 487 інфекційних ліжок, з яких  201 ліжко розгорнуто в 105 боксах.

Керівник облдержадміністрації підкреслив, що заклади охорони здоров’я Київщини всіх рівнів користуються у своїй роботі рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров`я, МОЗ України, а також дотримуються протиепідемічних норм.

«Завдання, яке стоїть перед нами зараз – вжити максимум заходів у Київській області для того, щоб не допустити потрапляння інфекції коронавірусу. З великою повагою та вдячністю ставлюся до лікарів та медичних працівників та хочу запевнити у підтримці з боку Київської облдержадміністрації», - заявив Олексій Чернишов.

Повідомляє пресслужба КОДА.

Повідомляє пресслужба КОДА