Превентивні заходи для підлітків

Дата: 10.02.2020 18:57

Фото без описуУ Яготинському районі  продовжуються превентивні заходи, спрямовані на запобігання вживання наркотичних засобів серед підростаючого покоління.

«Мій вибір — життя без наркотиків!» саме з таким гаслом інспектор з ювенальної превенції Яготинського ВП в партнерстві з Яготинським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вирушили по навчальним закладам міста та району з важливою метою - розповісти молоді про небезпеку вживання наркотичних речовин.

Представники розповіли  і про відповідальність, яка наступає у разі не виконання своїх обов’язків учнями: пропуски уроків без поважних причин, жорстоке поводження, паління та вживання спиртних та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях, крадіжки, перебування в нічний час поза межами дому без супроводу дорослих, запобігання сімейному насильству, протидія боулінгу та дотримання правил дорожнього руху та звісно про шкідливість вживання наркотичних засобів та їх пагубний вплив на дитячий організм. Окрім безповоротної шкоди здоров’ю, за вживання, зберігання та розповсюдження наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів наступають і правові наслідки. Учні навчальних закладів з радістю долучились до акції: малювали малюнки, приймали участь у обговоренні даної проблеми суспільства та пропонували шляхи вирішення.

Також розповіли підліткам і не менш важливу інформацію про безпеку в інтернеті.

Особливо гостро стоїть сьогодні питання про доступність інтернет ресурсів для дітей, як убезпечити свою дитину від негативного контенту, Купуючи комп'ютер дитині і підключаючи його до мережі, багато батьків переслідують благі цілі, не замислюючись, наскільки може бути небезпечний інтернет для дітей.

Фахівці акцентували основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які варто знати всі дітям.

• Не давайте нікому своїх паролів;
  • Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби;
  • Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам;
  • Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції);
  • Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні;
  • Не діліться своїми фото з незнайомцями;
  • Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код);
  • Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код;
  • Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі;
  • Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми;
  • Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу);
  • Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

За допомогою таких  лекцій популяризується здоровий спосіб життя у підлітків. Подібні профілактичні уроки пройдуть і в інших навчальних закладах Яготинщини.

Яготинський районний центр соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді