Депутати районної ради прийняли колективне звернення щодо збереження центральної районної лікарні

Дата: 29.01.2020 15:42
Кількість переглядів: 624

На черговій 49 сесії Яготинської районної ради VII скликання 24 січня 2020 року прийняте колективне звернення депутатів районної ради до депутата Верховної Ради України Буніна С.В., Міністра охорони здоров’я, голови Київської обласної ради, голови Київської обласної державної адміністрації, директора департаменту охорони здоров’я щодо створення опорної лікарні на базі Комунального некомерційного підприємства «Яготинська центральна районна лікарня».

Голові Київської обласної ради

Миколі Стариченку

Депутату Верховної Ради

Сергію Буніну

Міністру охорони здоров’я

Зоряні Скалецькій

Голові Київської облдержадміністрації

Олексію Чернишову

Директору департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації

Максиму Іонову

 

 

Колективне звернення

депутатів Яготинської районної ради

 

Ми, депутати Яготинської районної ради,  звертаємось до Вас з проханням підтримати та допомогти створити на базі КНП «Яготинська ЦРЛ» Яготинської районної ради (далі – ЯЦРЛ)  опорної лікарні для надання допомоги населенню міста Яготина, Яготинського району та суміжних районів.

      Про створення опорної лікарні на базі ЯЦРЛ неодноразово повідомлялось в місцевих ЗМІ, форумах соцмереж, нарадах медичної спільноти та на нарадах Лівобережного госпітального округу.  На офіційному сайті Кабінету Міністрів України від 15.01.2020р.  в Київській області затверджено 13 опорних лікарень – Яготинської серед них немає.

Яготинський район був віднесений до Лівобережного госпітального округу з центром в місті Броварах, де буде розташована лікарня багатопрофільного інтенсивного лікування першого рівня, претендує на створення на базі Яготинської ЦРЛ лікарні інтенсивного лікування першого рівня (далі – ЛІЛ).

В 2017 році Госпітальною радою Лівобережного госпітального округу, за поданням Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації, ЯЦРЛ була визначена ЛІЛом першого рівня.

ЯЦРЛ має спеціалізовані будівлі та приміщення, що за переліком та площею відповідають діючим санітарно-гігієнічним, протиепідемічним, будівельним, протипожежним нормам і правилам та вимогам техніки безпеки. Вона є клінічною та навчальною базою КВНЗ КОР «Чорнобильський медичний коледж», єдиного на Лівобережжі Київщини навчального закладу, який готує фельдшерів і медичних сестер. Задля її зміцнення, з першого листопада 2016 року районною владою передані в оренду цьому закладу два поверхи хірургічного корпусу. Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації (далі - ДОЗКОДА) ЯЦРЛ та КЗ "Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги" Яготинської районної ради  є базами для проходження студентами коледжу навчальної, виробничої та переддипломної практик (тут її проходять до 90% студентів-практикантів), а також базою стажування лікарів інтернів.

Дороги з твердим покриттям дають можливість за 20 хвилин доїхати до найвіддаленішого населеного пункту району. У зону обслуговування входить ділянка траси Київ-Харків протяжністю близько 40 км, з якої, в разі ДТП, можна швидко доставити постраждалого до лікарні. Варто зазначити, що відстань від Яготина до сусіднього районного центру – Згурівки складає 30 кілометрів, а від міста Переяслав-Хмельницький до цього селища – 53 км.

Наша центральна районна лікарня на сьогодні є чи не найкращим медичним закладом на Лівобережжі Київщини. Це лікарняний комплекс, розміщений у 8 будівлях, які вже третій сезон опалюються твердопаливними котлами, що дає можливість зекономлені державні кошти використати на найбільш нагальні потреби (медичний заклад також отримує значну підтримку з місцевих бюджетів всіх рівнів). Ліжковий фонд лікарні станом на 01.01.2020 року складає 145 ліжок, розподілених за спеціалізованими відділеннями (потенціал лікувального корпусу на перспективу – 240 ліжок). Завдяки зручному географічному розташуванню (на стику трьох областей), розвинутій дорожньо-транспортній інфраструктурі (в тому числі залізничному сполученню з Києвом і прилеглими до Яготинського району населеними пунктами двох областей) та високому кадровому потенціалу, до Яготинської ЦРЛ їдуть на лікування і мешканці інших районів та областей. У 2019 році таких хворих у стаціонарі найбільше: з районів Київської області – 216,  Полтавської і Черкаської областей – 88. Кількість іногородніх, яким була надана медична допомога в стаціонарі – 471.

В 2019 році завдяки допомозі  Баварського Червоного Хреста, Німеччини,  керівником якого є лікар – меценат Доктор Йозеф Ціглер, відкрито сучасне центральне стерилізаційне відділення, аналогів якого немає на Лівобережжі, потужностями цього відділення можуть скористуватися опорні лікарні поблизу.

На території лікарні розміщена підстанція екстреної медичної допомоги – 2 бригади та пункт невідкладної медичної допомоги.

Потужність поліклінічного відділення ЯЦРЛ - 285 відвідувань за зміну, але фактично на прийом до лікарів приходять до 400 громадян нашого району, і не тільки. Лікарями поліклініки обслуговується близько 206 тисяч звернень за медичною допомогою, прийом здійснюється за 30 лікарськими спеціальностями (дані за 2019 рік).

Стабільно працюють діагностичні служби: клінічна лабораторія, рентгенологічна (придбаний цифровий флюорограф), ультразвукова, ендоскопічна (в 2019р. придбано надсучасний відео ендоскоп РENTAX)  і функціональна діагностики.

У структурі поліклінічного відділення працює багатопрофільний денний стаціонар на 40 ліжок, що є сучасною та економічно вигідною альтернативою стаціонарній допомозі.

Фото без описуКолектив Яготинської центральної районної лікарні складається з 373 осіб, з яких лікарів - 70, середніх медичних працівників - 152. Персонал має високий фаховий рівень: вища кваліфікаційна категорія присвоєна 42,8 % лікарів та 56,6% середнього медичного персоналу. У Яготинській ЦРЛ функціонує інфекційне відділення, допомога в якому надається хворим Яготинського та Згурівського районів.

На території Яготинського району знаходиться пункт тимчасового розміщення біженців, медичну допомогу яким надає ЯЦРР.

КНП «Яготинський ЦПМСД» ЯРР та його головний лікар Сахно І.І. є найкращими в області по кількості заключних декларацій та якості обслуговування Яготинського та суміжних районів.

Висновок: Місто Яготин займає вигідне географічне розташування, має зручне транспортне сполучення і медичний коледж, а центральна районна лікарня, яка фактично є міжрайонним закладом охорони здоров'я, - гарну матеріально-технічну базу та висококваліфікований кадровий склад. Тож є всі умови для надання їй статусу опорної лікарні.

Звернення прийняте на 49 черговій сесії Яготинської районної ради VII скликання 24 січня 2020 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування