БЕЗПЕЧНІ СВЯТА: ЯК УНИКНУТИ ПОЖЕЖ

Дата: 24.12.2019 11:35

Фото без описуШановні громадяни!

Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації нагадує про необхідність неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки під час проведення святкових заходів.

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при встановленні ялинок, користуванні гірляндами та піротехнічними виробами, дослухайтесь корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести Новорічні та Різдвяні свята:

– встановлюйте ялинку на стійкій основі – на надійній підставці, у посудині з піском, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;
– не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;
– прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виробництва, купленими у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто трапляється неякісний товар;
– обов’язково перевірте справність електричного проводу та його ізоляцію;
– не дозволяйте дітям самостійно вмикати електрогірлянди;
– не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів тощо;
– ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі.

Щоб зберегти своє життя та майно від вогню необхідно:

– бути обережними під час поводження з відкритим вогнем та при запалюванні бенгальських вогників, феєрверків, вибухонебезпечних хлопавок, петард тощо;
– купувати лише ліцензовані піротехнічні вироби тільки в спеціалізованих магазинах;
– перед запуском ретельно вивчити інструкцію. Ніколи не давайте дітям самим запускати петарди!
– використовувати феєрверки та петарди тільки на відкритому повітрі! Не запускати їх у квартирах, у дворах-колодязях, поблизу будинків і на невеликих обгороджених територіях;
– в жодному разі не залишати сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяти малюкам самим бавитися з такими іграшками;
– не залишати без нагляду ввімкненими газові та електричні прилади;
– стежити за справністю пічного опалення, якщо ви опалюєте свою домівку печами (грубками, котлами) на твердому паливі, не користуватися піччю, в якій утворилися тріщини;
– не використовувати для розпалення печей легкозаймисті речовини.

Якщо ж сталося загоряння, а Ви самі не в змозі впоратися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за телефоном “101”, а за наявності постраждалих за телефоном “103”.

Під час проведення новорічних заходів з масовим перебуванням людей забороняється:
– проводити заходи в приміщеннях, що мають менше 2 виходів або встановлені ґрати на вікнах;
– допускати заповнення приміщень людьми понад установлені норми;
– встановлювати ялинку поблизу евакуаційних виходів і захаращувати коридори, проходи та підступи до засобів пожежогасіння;
– застосовувати для оформлення приміщень, виготовлення маскарадних костюмів і т.п. матеріали, необроблені вогнезахисним складом, целулоїдні іграшки, вироби з поролону та інших легкозаймистих матеріалів;
– категорично забороняється застосування свічок, бенгальських вогнів, різного роду піротехнічних ефектів, користуватися хлопавками, гасити світло в приміщенні;
– кидати запалені петарди, якщо поблизу є люди і тварини.

Під час проведення новорічних заходів повинно бути встановлене чергування осіб, відповідальних за пожежну безпеку.

Як свідчить аналіз небезпечних подій при використанні газу в побуті, більшість нещасних випадків відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам – уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і за найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”, а за наявності постраждалих за телефоном “103”.

Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування!