Відбулося засідання робочої групи з координації органів виконавчої влади в районі щодо забезпечення податкових та інших надходжень до державного бюджету

Дата: 26.09.2019 15:47

Фото без описуПід керівництвом виконувача обов’язків голови адміністрації В.М.Гончара, в малому залі адміністрації відбулось засідання робочої групи з координації органів виконавчої влади в районі щодо забезпечення податкових та інших надходжень до державного бюджету.

В засіданні взяли участь заступник голови Яготинської районної ради В.А.Потельчак, головний державний ревізор-інспектор Бориспільського управління ГУ ДПС у Київській області В.П.Ісмагілова, директор Яготинської районної філії Київського обласного центру зайнятості О.О.Рибак, начальник Яготинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Київській області Л.В.Москалець, начальник Яготинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області О.І.Жовтун, виконувач обов’язків начальника управління економічного, агропромислового розвитку, торгівлі та інвестицій адміністрації Т.В.Дорошенко, начальник відділу доходів управління фінансів адміністрації В.П.Бенюх, боржники.

Учасниками зібрання обговорено стан сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для забезпечення своєчасного фінансування виплати пенсій, обговорено механізм спільних дій щодо погашення заборгованості зі сплати ЄСВ по Яготинському району, опрацьовано списки боржників зі сплати єдиного соціального внеску по Яготинському району, заслухано боржників

«Станом на 01.09.2019 по Яготинському району налічується 540 боржників зі сплати єдиного соціального внеску ( на 74 боржники менше ніж у минулому місяці – 01.08.2019, - 614) на загальну суму9688,2 тис.грн, в тому числі 23 ( минулий місяць – 21) юридичні особи – сума заборгованості яких становить 2070,7  та 517 фізичних осіб – підприємців (на 76 менше ніж у минулому місяці (593)), заборгованість яких складає 7617,5 тис. грн.. ( на 147,3 тис.грн. менше ніж у минулому місяці – 7764,8 тис. грн..).  По Яготинському району серед юридичних осіб, які мають найбільшу заборгованість, Є: ПРАТ «Яготинський рибгосп», ПАТ «Яготинський завод продтоварів», ТОВ «Яготинхліб», ТОВ АВЛ Метал Груп», ТОВ «Енергосталь»», - зазначила у своєму виступі головний державний ревізор-інспектор Бориспільського управління ГУ ДПС у Київській області В.П.Ісмагілова.

Загальна заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по вказаних підприємствах становить – 1991,7 тис. грн., що становить 20,6 % від загальної суми заборгованості по ЄСВ. (96,2% від загальної суми заборгованості по юридичних особах).

З початку року по Яготинському району погашено заборгованість по єдиному соціальному внеску на загальну суму 1939,6 тис. грн.. (в т.ч. через ДВС).

Підвівши підсумки засідання,виконувач обов’язків голови райдержадміністрації В.М.Гончар зазначив, що саме своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист, тому вкрай важливо вжити всі можливі заходи для погашення зазначеної заборгованості.

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок сплачується платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції.