Як фермерам отримати компенсацію вартості придбаного насіння
Наразі державна підтримка є одним із центральних напрямів державної політики у агропромисловому комплексі. Постанова КМУ від 07.02.2018 р. № 106, з змінами від 30.01.2019р. № 126 передбачає фінансову підтримку для фермерів: часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських культур.Хоча фермерам завжди не до документів та їх підготовки, але ціна питання - 80% вартості придбаного насіння без ПДВ, (не більше 80 тис. гривень на одне господарство). Компенсація надається за придбане насіння вітчизняного виробництва як озимих, так і за насіння ярих культур вітчизняної селекції.
Суб'єкти підтримки:
1) фермерське господарство, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень;
2) сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин).
Щоб отримати компенсацію треба:
Подати Заявку (форма затверджена) до одного з уповноважених банків. У заявці – має міститися пакет документів, які потрібно додати:
1. документи щодо діяльності одержувача та його офіційного статусу;
2. документи щодо купівлі самого насіння:
• копія сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;
• копія сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;
• копія платіжного доручення про оплату за насіння;
• копія накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;
3. акт (копія) про висів придбаного насіння; форма затверджена.
Вказуються: культура – сорт/гібрид - площа (у га) – витрати насіння (за нормою та фактичні) – вартість 1 т. насіння та загальна вартість (без пдв, у грн.).
У разі купівлі насіння у ФОП, які не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, додаються:
• свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;
• свідоцтво на гібридне насіння - на насіння гібридів першого покоління;
• атестат на насіння - на базове насіння.
Одержувачі бюджетних коштів можуть (але не обов’язково) подати документи двічі на рік: для насіння, придбаного та висіяного навесні цього року, документи варто подати не пізніше червня; для насіння, придбаного для посіву озимих культур, документи можна подати до 1 листопада.
Головний спеціаліст
відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва
Управління фітосанітарної безпеки Головного управління
Держпродспоживслужби в Київській області Симоненко Т.В.