Освітня стратегічна сесія у Яготинському районі

Дата: 13.09.2019 09:38

Фото без опису12 вересня у приміщенні малої зали Яготинської районної державної адміністрації за участю виконувача обов’язків голови Яготинської районної державної адміністрації Т.П.Сухенко, завідувача кафедри, кандидата географічних наук, доцента Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» А.І.Довганя, керівників закладів загальної середньої освіти, позашкільної, дошкільної освіти відбулася районна освітня стратегічна сесія з теми «Стратегії розвитку Київської області на період 2021-2027 роки». Головувала на сесії виконувач обов’язків начальника відділу освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації О.В.Климась. У ході сесії були розглянуті питання:

1. Розгляд результатів проведеного соціально-економічного аналізу стану галузі освіти і науки за 2014-2018 роки.
  2. Визначення наявних тенденцій, у тому числі інноваційних, у розвитку галузі освіти і науки за 2014-2018 роки.
  3. Визначення основних актуальних проблем, що стримують розвиток галузі освіти і науки.
  4. Визначення сильних і слабких сторін, можливостей і загроз галузі освіти і науки.
  5. Характеристика порівняльних переваг, викликів і ризиків перспективного розвитку галузі освіти і науки на період до 2027 року.
  6. Визначення оперативної цілі розвитку галузі освіти і науки на період до 2027 року та пріоритетні завдання для її досягнення.

Із аналізом основних проблем, досягнень, сильними та слабкими сторонами освітньої галузі виступила Ольга Василівна Климась.

Активну участь в обговоренні зазначених питань взяли керівники міських та сільських закладів освіти, працівники районного методичного кабінету.

У ході роботи вироблено пропозиції до проекту Стратегій розвитку Київської області на період 2021-2027 роки:

1. Оптимізація мережі;
  2. Створення сучасних класів для нового покоління учнів;
  3. Відкриття профільних закладів (ліцеї, гімназії);
  4. Продовження запровадження інклюзивної освіти;
  5. Діджиталізація освіти району;
  6. Розробка стратегій кожного закладу освіти;
  7. Новий механізм професійного зростання;
  8. Потреба у наданні педагогічним працівникам кредитів на будівництво або придбання житла коштом відповідних бюджетів, а також адресних компенсацій для часткового покриття вартості винаймання житла;
  9. Збереження закладів позашкільної освіти;
  10. Забезпечення оптимального підходу до якісного збалансованого харчування, дієтичного харчування;
  11. Ефективне функціонування руху шкільних автобусів (відсутність водіїв через низьку заробітну плату; відсутність коштів на своєчасний ремонт, відсутність запчастин).
  12. Вдосконалення організації медичного обслуговування. Забезпечення  медичним супроводом спортивних лікарів.

Відділ освіти, молоді та спорту адміністрації