Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

Дата: 05.09.2019 08:40

Фото без описуУже традиційно на початку кожного навчального року проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» з метою виявлення дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації та перевірити заклади торгівлі, які розміщені поблизу навчальних закладів, на дотримання ними законодавства щодо заборони продажу пива, інших алкогольних напоїв, тютюнових виробів дітям.

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту», організація та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» з метою надання дітям з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону; виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності, працівниками Яготинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та сім’ї,  відділу освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації спільно із інспектором з ювенальної превенції Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області проводиться рейд «Урок» у загальноосвітніх навчальних закладах Яготинського району.

Мета проведення такого заходу, не тільки виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять, але й популяризація основних напрямків діяльності Яготинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та  служби у справах дітей та сім’ї Яготинської районної державної адміністрації щодо захисту прав дітей, профілактичні бесіди з учнями, які без поважних причин пропускають заняття.

Станом на 04 вересня охоплено Капустинський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ (ясла-садок)», Ничипорівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ (ясла-садок)», Фарбованський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ (ясла-садок)», Панфильський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ (ясла-садок)», Засупоївський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ (ясла-садок)».

В кожному  закладі представники розповіли про відповідальність, яка наступає у разі не виконання своїх обов’язків учнями: пропуски уроків без поважних причин, жорстоке поводження, паління та вживання спиртних та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях, крадіжки, перебування в нічний час поза межами дому без супроводу дорослих.

Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» продовжуватиметься протягом вересня – жовтня поточного року.

Яготинський  районний  ЦСССДМ,

Служба у справах дітей та сім’ї та  Яготинської райдержаміністрації