Головне управління ДФС у Київській області інформує

Дата: 07.08.2019 10:42
Кількість переглядів: 349

Фото без описуВ пункті пропуску «Бориспіль» в іноземного студента вилучено фітнес-браслетів більш ніж на півмільйона гривень

Працівниками митного поста «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС  зафіксовано спробу переміщення через митний кордон України з порушенням митних правил товарів (фітнес-браслетів) іноземним громадянином .

         400 фітнес-браслетів Mi Smart Band 4 з функцією годинника в комплекті намагався незаконно ввезти на територію України громадянин Китаю (студент одного з вітчизняних навчальних закладів), який для проходження митного контролю самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, до моменту перетину ним «зеленої лінії» для отримання довідкової інформації в інформаційній зоні та роз’яснення митних правил і порядку використання двоканальної системи до інспектора митниці не звертався.

Фітнес-браслети було виявлено у двох валізах пасажира після  проходження його багажу та ручної поклажі через рентген-апарат митниці після перетину «зеленої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор».

Відповідно до ст. 374 ч. 8 Митного кодексу України товари  (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що пересилаються (переміщуються) на митну територію України, зокрема, у ручній поклажі, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

Дані товари після складання протоколу про порушення  митних правил були прийняті на зберігання за уніфікованою митною квитанцією, що передбачає подальшу сплату податків на їх ввезення, або зворотнє їх вивезення даним громадянином.

Довідково: вартість 1 фітнес-браслета Mi Smart  Band 4 з функцією годинника в комплекті з зарядним пристроєм-кабелем згідно із ціновою інформацією на інтернет-сайтах становить 1 299 гривень.

Загальна вартість 400 фітнес-браслетів Mi Smart  Band 4 з функцією годинника в комплекті з зарядним пристроєм-кабелем складає 519 600 гривень (згідно з курсом НБУ на день виявлення становить 18 571.27 євро).

Термін подання декларації з податку на прибуток за півріччя 2019

завершується 09 серпня

Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що платники податку на прибуток, для яких встановлено квартальний податковий (звітний) період, податкову декларацію з податку на прибуток повинні подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п.49.18.20 п.49.18 ст.49 ПКУ). Таким чином, термін подання податкової декларації з податку на прибуток за півріччя 2019 року завершується  09 серпня 2019 року.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації (п. 57.1  ст.57 ПКУ). Тобто, сплатити задекларовані податкові зобов’язання потрібно до 19 серпня 2019 року.

 Неподання/несвоєчасне подання Розрахунку частини чистого прибутку

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженої наказом ДПС України від 16.05.2011 № 285 (далі – Розрахунок) та зазначається у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств.     Розрахунок разом з фінансовою звітністю подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до контролюючих органів у терміни, передбачені для подання Декларації.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена п. 120.1 ст. 120 ПКУ.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Пунктом 46.1 ст. 46 ПКУ визначено, що податкова декларація, розрахунок, звіт (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених ПКУ) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно із п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкове зобов’язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

У переліку податків і зборів, визначеному ст.ст. 9 і 10 ПКУ, відсутній такий платіж як частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону.

Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті, визначена державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями у формі Розрахунку, не є податковим зобов’язанням та відповідно, Розрахунок не є податковою декларацією у розумінні п. 46.1 ст. 46 ПКУ.

Враховуючи зазначене, платники частини чистого прибутку (доходу) не несуть відповідальність, передбачену п. 120.1 ст. 120 ПКУ, за неподання (несвоєчасне подання) Розрахунку, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету.

При написанні матеріалу використано інформацію з загальнодоступного інформаційно – роз’яснювального ресурсу ДФС (ЗІР) категорія 115.02.

У разі зміни місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, необхідно отримати нові кваліфіковані сертифікати відкритих ключів

Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що у разі зміни місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, користувачу електронних довірчих послуг необхідно звернутися до надавача електронних довірчих послуг із заявою на скасування кваліфікованих сертифікатів, які містять неактуальну інформацію, та надати комплект реєстраційних документів для формування нових кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Така вимога ґрунтується на  част.2 ст. 12 Закону України від 05.10.2017№ 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та п.п. 3.4.6 п. 3.4 розд. 3 Договору про надання електронних довірчих послуг, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.07.2019 № 74, де передбачено, що користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані своєчасно надавати надавачу електронних довірчих послуг інформацію про зміну ідентифікаційних даних, які містить сертифікат відкритого ключа.

ГУ ДФС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування