Головне управління ДФС у Київській області інформує

Дата: 24.07.2019 14:14
Кількість переглядів: 507

Фото без описуЗ 01 серпня 2019 заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених коштів по платежах, належних державному бюджету можна подати в електронному вигляді через ІТС «Електронний кабінет»

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що з 26.04.2019 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2019 р. №60 "Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені" (далі – Порядок).

 Новація Порядку полягає у запровадженні єдиної автоматизованої системи створення, підписання, погодження електронних документів, їх передавання, одержання, оброблення  з використанням електронного цифрового підпису та інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем. Документ покликаний внести новації у документообігвзагалі й відмовитись від паперових документів.

Порядок застосовується щодо повернення платежів, що належать:

  • державному бюджету, з першого числа четвертого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.08.2019 р.;
  • місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.11.2019 р.

Таким чином, починаючи з 01 серпня 2019 року, платники податків мають змогу подати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань по платежах, належних державному бюджету в електронному вигляді через ІТС «Електронний кабінет».

Подати заяву можна через меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету.       

Робота у приватній частині Електронного кабінету виконується з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якому Акредитованому центрісертифікації ключів.

     Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
     Отже, платник податків має право надіслати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі через меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету.

           На Київщині з початку року розпочато 9 кримінальних проваджень у митній сфері

В напрямку протидії кримінальним правопорушенням у митній сфері
з початку року за матеріалами оперативних працівників розпочато
9 кримінальних проваджень, у тому числі 3 за ч. 3 ст. 212 КК України.

У поточному році слідчими закінчено 3 кримінальних провадження даної категорії та направлено до суду для звільнення від кримінальної відповідальності  у зв'язку з повним погашенням завданих державі збитків на суму 3,5 млн. гривень.

Припинено діяльність 1 «центру мінімізації митних платежів», в ході відпрацювання якого, встановлено 7 суб’єктів господарської діяльності-вигодонабувачів, сума імпортних операцій складає 91,1 млн. гривень.  

З початку року до митниць ДФС надано 48 листів про вчинення порушень митних правил.

За результатами відпрацювання інформації оперативних підрозділів складено 4 протоколи про порушення митних правил на суму 4,4 млн. грн. та додатково сплачено митних платежів на суму 21,8 млн. гривень. В рамках досудового розслідування кримінальних проваджень, викритих у минулих роках, накладено арешт на товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 63,9 млн. гривень.

Новації у заповненні акцизної накладної

Головне управління ДФС у Київській області інформує платників про те, що після завершення технічного обслуговування системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового розпочинається приймання документів, форми яких затверджені наказом № 262 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 р. за № 753/33724 з урахуванням норм Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів.

Для розподілу обсягів залишків пального, що обліковуються у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року необхідно подати акцизну накладну за формою J/F1203201 (далі АН_РП), складену з дотриманням таких умов:

АН_РП складається виключно в двох примірниках (в полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» встановлюється значення «0»);

у полі «Умови оподаткування» встановлюється значення «0» або «4»;

у полі «Напрям використання» встановлюється значення «3»;

дата складання АН_РП може приймати лише значення «01.07.2019»;

дані щодо особи, що реалізує пальне – дані про платника податку або суб'єкта господарювання, який з 1 липня 2019 року не підпадає під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу та у якого станом на 16 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального;

особа-отримувач пального – дані про платника податку, який підпадає під визначення платників акцизного податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу і який станом на 01.07.2019 зареєстрований платником податку;

дані щодо акцизного складу або пересувного акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, не заповнюються;

дані щодо акцизного складу або пересувного акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне заповнюються в обов’язковому порядку.

Для врахування в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕА_РПСЕ) залишків пального у суб'єктів господарювання, які до 1 липня 2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу, а з 1 липня 2019 р. підпадають під визначення платників акцизного податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу, облік якого в системі електронного адміністрування реалізації пального не здійснювався, такі платники податку подають заявку на поповнення обсягів залишку пального за формою J/F0210901 (далі – Заявка), складену з дотриманням таких умов:

на один акцизний склад подається одна заявка;

заявки подаються тільки з ознакою «Основна»;

у полі «Дата складання» зазначається «01.07.2019»;

у полі 2 табличної частини «Умова оподаткування» зазначається «5»;

у полях 7,8,9 табличної частини зазначається значення «0».

Для відображення в СЕА_РПСЕ після закінчення терміну подання заявок буде використана остання за часом подання заявка, яка отримала позитивну квитанцію по конкретному акцизному складу.

Київська митниця ДФС провела робочу зустріч з представниками підприємств легкої промисловості

За участю керівництва Київської митниці ДФС, керівників профільних підрозділів митниці, Української асоціації підприємств легкої промисловості та корпорацією «Елтекс» та ПРАТ «Софія» відбулася робоча зустріч щодо обговорення проблемних питань підприємств, що пов’язані з поміщенням товарів у митний режим переробки на митній території.

Підприємці, зокрема, звернули увагу митників на те, що Митним кодексом України встановлений 5-ти денний термін розгляду заяв підприємств про надання дозволу на переробку товарів на митній території, але специфіка виробництва підприємствами легкої промисловості потребує більш оперативного розгляду митницею документів, що подаються підприємствами для отримання цього дозволу.

Разом з цим підприємці зазначили, що в них відсутні зауваження до роботи митниці при розгляді заяв підприємства на отримання дозволу на поміщення товарів у вищезазначений митний режим.

В свою чергу керівництво митниці наголосило на важливості прийняття управлінських рішень щодо оптимізації розгляду документів при поміщенні товарів у митний режим переробки на митній території, та зауважило на необхідності дотримання підприємцями вимог законодавства з питань державної митної справи, що регулюють поміщення товарів у цей митний режим.

Як результат зустрічі можна зазначити, що протокольним рішенням було вирішено, зокрема, внести відповідні зміни до Переліку повноважень щодо прийняття рішень з питань організації митного контролю та митного оформлення, які надаються керівникам митних постів Київської митниці ДФС, затвердженого наказом Київської митниці ДФС від 10.04.2019 №129. Також йшлося про забезпечення неухильного виконання вимог законодавства з питань державної митної справи, що регулюють поміщення товарів у митний режим переробки на митній території.

Як і всі робочі зустрічі, які проходять в Київській митниці ДФС, даний захід дав можливість підприємцям і митникам почути одне одного і дійти спільних рішень, які б унеможливили втрати державного бюджету на затримках в роботі підприємств легкої промисловості.

ГУ ДФС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування