Відбулося засідання робочої групи з питань проведення інвентаризації земель на території Яготинського району

Дата: 31.01.2019 15:50

Фото без опису31 лютого 2019 року в приміщенні малої зали адміністрації відбулось засідання робочої групи з проведення інвентаризації земель на території Яготинського району

В роботі групи взяли участь: перший заступник голови адміністрації Т.П.Сухенко, начальник управління фінансів адміністрації О.І.Барсук, виконувач обов’язків начальника управління економічного агропромислового розвитку, торгівлі та інвестицій адміністрацій П.А.Іваніщенко, виконувач обов’язків начальника відділу юридичного забезпечення та звернень громадян апарату адміністрації Н.В.Дубик, начальник відділу в Яготинському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області Л.Г.Дьоміна, начальник відділу юридичного забезпечення та земельних відносин Яготинської міської ради О.М.Кудрявський.

Наразі 19 підприємствам, які згідно договорів оренди земельних ділянок, сільськогосподарського призначення, використовують їх для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та ведення фермерського господарства, відсоток орендної плати яких складає менше 3,0 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки, надіслані листи з вимогою привести процентну ставку у відповідність до вимог чинного законодавства та внести зміни до договору оренди в частині орендної плати, а також 15 підприємствам, які згідно договорів оренди земельних ділянок (пасовища та сіножатя) використовують їх для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та ведення фермерського господарства як ріллю, надіслані листи з вимогою привести у відповідність до фактичного використання орендованих ними земельних ділянок в частині сільськогосподарських угідь, та внести зміни до діючого договору оренди.

В рамках наради учасники робочої групи прийняли рішення розпочати інвентаризацію земель в трьох населених пунктах району, в ході якої проаналізувати стан укладених договорів, надходжень від сплати оренди за земельні ділянки та земельного податку, виявити землі, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за призначенням, проаналізувати наявність земельних ділянок, які відповідно до вимог ст. 134 Земельного кодексу України, передбачені або плануються для продажу на земельних торгах в межах району.

Згідно інформації Головного управління ДФС України в Київській області у 2018 році по Яготинському району платників земельного податку з юридичних осіб становило 83 особи, орендної плати з юридичних осіб 132 особи, платників земельного податку фізичних осіб 8990 осіб, платників орендної плати фізичних осіб – 111 осіб.

Плата за землю та орендна плата платниками Яготинського району за 2018 рік складала:

Земельний податок з юридичних осіб - 2007,6 тис.грн.;

Земельний податок з фізичних осіб - 232,5 тис.грн.;

Орендна плата з юридичних осіб– 18687,2 тис.грн.;

Орендна плата з фізичних осіб - 1668,9 тис.грн.

Заборгованість по юридичних особах Яготинського району з плати за землю та орендної плати станом на 01.01.2019 року становить:

Плата за землю - 350,9 тис.грн.;

Орендна плата за землю -366,9 тис грн..