Районна спартакіада «Яготинщина спортивна-2018»

08 вересня вся спортивна громадськість України відзначала День фізичної культури та спорту. Не оминули цю подію і на Яготинщині.  Вже традиційно саме на це свято відбувається фінал районної спартакіада серед сільських жителів «Яготинщина спортивна», що присвячувалась 95-ій річниці створення Яготинського району.

У фіналі учасники змагалися з легкої атлетики,  гирьового спорту, перетягуванні канату та міні-футболі. Районна спартакіада  -  це комплексний захід, який передбачав 13 окремих змагань із 11 видів спорту. За результатами виступів у змаганнях, командам нараховувалися бали, а за їх сумою визначались призери та переможець загальнокомандного заліку. Розпочалися змагання ще наприкінці березня, й тривали до вересня. Участь у видах спартакіади взяли 86 команд (578 учасників), з 13 сільських територій Яготинського району. До останнього дня, за нагороди у загальнокомандному заліку вели 6 команд. Та як свідчать результати, фаворити були більш вмотивованими й  здобули прогнозовані перемоги.

В фінальній частині змагань з міні-футболу  перемогу виборювали 4 команди,  переможці зональних відбіркових змагань. А саме: Сотниківка, Сулимівка, Кулябівка та Фарбоване. В ході проведених матчів переможцями змагань з міні-футболу стали футболісти з Фарбованого. Другою фінішувала команда Сотниківки, третьою – Кулябівки, а четвертими  - Сулимівка.

В змаганнях з гирьового спорту спортсмени з 5 сіл виборювали нагороди у трьох вагових категоріях (до 70 кг, до 90 кг, понад 90 кг). Призерами в вагових категоріях стали:

До 70 кг – 1 місце -  Желага Юрій (Червоне);

2 місце – Мороз Ярослав (Ничипорівка);

3 місце – Федосенко Олексій (Супоївка).

До 90 кг - 1 місце -  Кошіль Сергій (Райківщина);

2 місце – Ярош Олег (Райківщина);

3 місце – Семухін Дмитро (Супоївка).

Понад 90 кг - 1 місце -  Кулик Богдан (Райківщина);

2 місце – Лисенко Олег (Ничипорівка);

3 місце – Дендорф Віктор (Ничипорівка).

Переможцями в командному заліку стали гирьовики села Райківщини, другими  з Ничипорівки, а треті з Супоївки.

В змаганнях з легкої атлетики першість визначали в таких дисциплінах: біг 100 м , стрибки в довжину з розбігу, метанні м’ячика,  біг 400 (жін), біг 800 м (чол) та змішаній естафеті 4х100 м.  Показавши досить хороші результати  переможцями стали:

Біг 100 м – чоловіки - 1 місце -  Бабицький Євген (Фарбоване);

2 місце – Житник Андрій  (Фарбоване);

3 місце – Федосенко Олексій (Супоївка).

Біг 100 м – жінки - 1 місце -  Касьянова Дар’я (Ничипорівка);

2 місце – Кравець Таміла  (Черняхівка);

3 місце – Марченко Надія (Райківщина).

Стрибки – чоловіки - 1 місце -  Бабицький Євген (Фарбоване);

2 місце – Лещенко Іван  (Ничипорівка);

3 місце – Рябус Олександр (Черняхівка).

Стрибки – жінки - 1 місце -  Шейко Яна (Райківщина);

2 місце – Задоя Анастасія  (Райківщина);

3 місце – Кравець Таміла (Черняхівка).

Метання – чоловіки - 1 місце -  Стригун Ігор (Сотниківка);

2 місце – Кухта Олексій  (Супоївка);

3 місце – Ярош Олег (Райківщина).

Метання – жінки - 1 місце -  Шейко Яна (Райківщина);

2 місце – Єрмакова Каріна  (Райківщина);

3 місце – Лебідь Вікторія (Фарбоване).

Біг 800 м – чоловіки - 1 місце – Дендорф Віктор (Ничипорівка);

2 місце – Кухта Олексій  (Супоївка);

3 місце – Кузьміч Віталій (Черняхівка).

Біг 400 м – жінки - 1 місце -  Шейко Яна (Райківщина);

2 місце – Мартиненко Надія  (Райківщина);

3 місце – Кравець Таміла (Черняхівка).

Естафетний біг 4х100 м – 1 місце - Супоївка;

2 місце – Черняхівка;

3 місце – Фарбоване.

До командного заліку вносилися по 4 кращі результати  від чоловіків і жінок , та естафета з подвійним результатом. Й тому найбільшу суму очок і перше місце вибороли легкоатлети з Супоївки (236 балів), лише на один відстала Черняхівка (235 балів), а замкнули трійку призерів ничипорівські спортсмени (219 балів), які також перемогли своїх опонентів з Фарбованого на 1 бал.

На було рівним у перетягування канату спортсменам з Райківщини, вони перемогли всіх  конкурентів й стали переможцями змагань.  Друга сходинка за Ничипорівкою, що програла очну дуель переможцям з рахунком 1:2. А «бронза» за фарбованцями.

Загальнокомандний залік у районній спартакіаді «Яготинщина спортивна» визначався за 12 кращими результатами виступів у змаганнях. В підсумку третє загальнокомандне місце  вибороли спортсмени з Супоївки (496 балів). Срібними призерами стали спортсмени з Райківщини (536 балів). А переможцями в районній комплексній спартакіаді «Яготинщина спортивна-2018» стали спортсмени з Фарбованого, до цього здобутку сільські спортсмени Фарбованого йшли понад 20 років. То ж вітаємо їх з перемогою!

Підсумковий розподіл команд наступним чином:

1. Фарбоване – 540 балів.
  2. Райківщина – 536
  3. Супоївка – 496
  4. Ничипорівка – 494
  5. Сотниківка – 358
  6. Черняхівка – 310
  7. Червоне – 172
  8. Капустинці – 124
  9. Лозовий Яр – 120
  10.  Сулимівка – 108
  11.  Кулябівка – 88
  12.  Годунівка – 32
  13.  Богданівка – 32.

Далі відбулося нагородження призерів всіх змагань Районної спартакіади. Загалом від сектора молоді та спорту Яготинської райдержадаміністрації було вручено 70 комплектів медалей, кубки та грамоти переможцям в окремих видах змагань. Але не головне мабуть нагороди, а найважливіше в тому, що наші діти, наша молодь розуміє важливість фізичної культури та здоров’я в цілому. Що якщо не закласти міцного фундаменту для організму з молоду, то і старості можна не дочекатися. Й тому вони залюбки проводять активно свій час на спортивних майданчиках, у спортзалах та беруть участь в змаганнях. Бажаємо всім міцного здоров’я, успіхів та удачі, нових перемог та здійснення мрій!

Сектор молоді та спорту

Яготинської райдержадміністрації