Легальна зайнятість – наша впевненість у завтрашньому дні!

Дата: 21.02.2019 15:05

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні в Яготинській районній філії КОЦЗ 21 лютого 2019 року спільно з представником  Пенсійного фонду  був проведений інформаційний семінар на тему: «Легальна зайнятість».  У заході взяло участь 15 осіб. Головний спеціаліст Яготинського відділу обслуговування громадян Переяслав-Хмельницького ПФУ Оксана Малинка проінформувала безробітніх  щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці, про використання найманої праці без оформлення трудових відносин, яке містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.Учасники заходу також дізналися про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та види шахрайства з питань працевлаштування в Україні.

Обов’язок служби зайнятості – інформування населення про переваги легальної зайнятості та ризики «тіньової», а кожна людина самостійно повинна вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє.