Відбулися заходи до Дня пам’яті жертв голодомору

Дата: 26.11.2018 14:54

Фото без описуЩорічно у четверту суботу листопада в Україні  проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу.

Тож, 24 листопада, біля пам'ятного знака жертвам Голодомору в м.Яготин відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати пам'ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами тяжкої трагедії в історії українського народу, прийшли голова районної державної адміністрації В.С.Шмигановський, міський голова Н.М.Дзюба, представники  територіальних відомств, підприємств, установ, організацій, структурних підрозділів районної державної адміністрації, громадськість.

До пам’ятника жертвам голодомору було покладено квіти та колоски. Учасники мітингу-реквієм приєдналися до загальноукраїнської хвилини мовчання, схиливши голови біля пам’ятника загиблим, по завершенні якої благочинний Яготинського благочиння Української православної Церкви Київського патріархату, протоієрей Володимир провів поминальну панахиду в пам’ять загиблих у ці страшні роки голоду. На останок, усі присутні запалили свічки пам’яті та поставили їх біля підніжжя пам’ятника.

Цього дня кожна сільська громада Яготинського району приєдналася до вшанування пам’яті мільйонів загиблих співвітчизників, провівши поминальні, жалобні заходи. Покладеними квітами до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів, пом’янули своїх рідних, близьких…Бо ж практично немає таких сімей, які б не постраждали від голоду 1932-1933 років.