Відбулось засідання районної комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації

Дата: 05.11.2018 14:53

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей.

5 листопада 2018 року, відбулося засідання комісії з питань розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації для отримання житла для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей. Засідання комісії відбулось під керівництвом першого заступника голови адміністрації Т.П.Сухенко.

Комісія утворена Розпорядженням голови Яготинської районної державної адміністрації «Про створення комісії щодо розгляду заяв деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей про виплату грошової компенсації» та на виконання Постанови КМУ від 28.03.2018р. №  214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.

Під час засідання членами комісії розглянули наданий заявником пакет документів на відповідність вищезгаданій Постанові Кабінету Міністрів України, а також розроблений попередній розрахунок розміру грошової компенсації на покриття витрат, пов’язаних з купівлею, оформленням права власності на житло.

За підсумками засідання комісії прийняте рішення про надання грошової компенсації члену сім’ї загиблого військовослужбовця.

Довідково:

Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають члени сімей загиблих, смерть яких пов’язана з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, статус яким надано відповідно до абзаців п’ятого - восьмого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і які перебувають на квартирному обліку (далі - сім’я загиблого) за категоріями у такій черговості:

1) категорія I - дружина (чоловік) і малолітні та неповнолітні діти загиблого (в тому числі усиновлені), які проживають разом з матір’ю (батьком); дружина (чоловік), якщо в загиблого немає дітей (в тому числі усиновлених);

2) категорія II - малолітні та неповнолітні діти загиблого (в тому числі усиновлені), які на день його смерті проживали окремо від матері (батька), якщо загибла особа на день смерті була розлучена або не була розлучена і дружина (чоловік) цієї особи не була (не був) позбавлена (позбавлений) батьківських прав; малолітні та неповнолітні діти загиблого;

3) категорія III - батьки загиблого;

4) категорія IV - повнолітні діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

5) категорія V - повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства та мають свої сім’ї;

6) категорія VI - повнолітні діти, обоє батьків яких загинули або пропали безвісти;

7) категорія VII - дружина (чоловік), які на момент загибелі особи були позбавлені батьківських прав відносно малолітніх та неповнолітніх дітей загиблого, у тому числі усиновлених загиблою особою, або які не позбавлені батьківських прав, але неповнолітні діти, в тому числі усиновлені загиблою особою, проживають окремо від дружини (чоловіка).