Дайджест новин Уряду 22.10.2018

Дата: 22.10.2018 14:53
Кількість переглядів: 470

Дніпропетровщина серед лідерів з впровадження реформи сільської медицини, - Геннадій Зубко

Дніпропетровщина серед лідерів з впровадження реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Тут вже почалось будівництво 18 нових амбулаторій у сільській місцевості. До кінця 2018 року в області буде введено в експлуатацію вже 4 об’єкти.

Про це під час відвідування будівництва амбулаторії у селі Іванівка Петриківського району на Дніпропетровщині наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Реформа первинної медичної допомоги є сьогодні вкрай важливою, адже 33% населення України проживає у сільській місцевості. За рік, від прийняття Парламентом Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», зроблена дуже непроста підготовча робота, яка зараз переходить у практичну площину. Вже сформовано спроможну мережу закладів первинної медичної допомоги, розроблено технічні вимоги до приміщень і обладнання, затверджено будівництво 513 нових амбулаторій. Всі регіони вже стартували з реалізацією проектів. Їх ключові стандарти – енергоефективність, забезпечення водопостачанням і водовідведенням, а також необхідною технічною інфраструктурою. Наша мета – якісна медична послуга для кожного українця», - зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що з 5107 амбулаторій України 3200 знаходяться в сільській місцевості. З них, в рамках реформи первинної медичної допомоги, близько 500-700 амбулаторій буде дооснащено необхідним медичним обладнанням і транспортом.

Нагадаємо, субвенція на розвиток сільської медицини по Україні складає 5 млрд грн. Кошти спрямовуються на реалізацію проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, в тому числі виготовлення проектної документації) комунальних закладів охорони здоров’я у сільській місцевості; придбання медичного обладнання, розвиток телекомунікаційної інфраструктури, забезпечення службовим житлом та службовим автотранспортом медичних працівників. Спроможна мережа по Україні на сьогодні включає 5107 амбулаторій.

По Україні вже схвалено до фінансування 513 проектів будівництва нових амбулаторій  на суму 2,9 млрд гривень, з яких:

АМ (1-2 лікаря) (без житла) – 155 шт. (649,9 млн гривень)

АМ (1-2 лікаря) (з житлом) – 153 шт. (880,5 млн гривень)

АГ (3-4 лікаря) – 188 (1 033,4 млрд гривень)

ЦПМД (5-7 лікарів) – 17 (124,8 млн гривень).

Нерозподілений залишок становить 2,1 млрд гривень.

Також Комісією Мінрегіону погоджено пропозиції щодо закупівлі 497 службових автівок для медиків, які працюватимуть у нових амбулаторіях.

 

 

Павло Розенко: За підсумками 8 місяців 2018 року товарообіг між Україною та Кувейтом збільшився майже у 2,5 рази

22 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання української частини Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

Учасники засідання зосередилися на обговоренні питання підготовки до Четвертого спільного засідання Міжурядової українсько-кувейтської комісії, яке заплановано провести 6 - 8 листопада 2018 р. у Кувейті.

Павло Розенко, голова української частини Міжурядової комісії, зауважив, що у цьому році була проведена значна робота з підготовки спільного засідання Комісії, у тому числі у взаємодії з кувейтською стороною.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що з боку Кувейту також є великий інтерес розбудовувати відносини з Україною в аграрній, енергетичній, будівельній, медичній, фінансовій та інших взаємовигідних сферах двостороннього співробітництва.

Він наголосив, що за підсумками 8 місяців 2018 року українсько-кувейтський товарообіг збільшився майже у 2,5 раза. «Тенденція до збільшення товарообігу свідчить, що у співпраці з Кувейтом у нас є взаємний інтерес і, як наслідок, значний потенціал співпраці, який нам слід реалізовувати», - підкреслив Павло Розенко.

Фото без описуМоя стратегія – в прискоренні зростання економіки, – Володимир Гройсман

Стратегія Уряду України полягає в тому, аби прискорювати набуте економічне зростання і зменшувати боргове навантаження – як по тілу боргу, так і по відсотках. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи питання поточної боргової ситуації.

Глава Уряду нагадав, що поточний і наступний роки вважаються піковими з огляду на виплати по боргах 2008-2013 років. Саме в той період державний борг зріс на 50 млрд дол., що дорівнює річному бюджету країни. При цьому за той період країна не отримала жодних змін, кошти були витрачені, а обсяг виплат лише по відсотках саме через таке зростання нині складає 5 млрд дол. щороку.

«Ми закладаємо (суми обслуговування боргу) в бюджет. Але цього недостатньо. Третину бюджету (наступного року) - 417 млрд грн - ми маємо повернути кредиторам. Чи можемо самостійно це зробити? Ні. Що потрібно? Вихід на міжнародні ринки, там перекредитувалися, віддали частину і зменшили навантаження, в тому числі по відсотках. Тоді ми вибудовуємо 10-річну стратегію зростання економіки і виплати боргу. Моя стратегія в тому - аби віддати борги, аби вони нас не стримували», - сказав Володимир Гройсман.

Співпраця з Міжнародним валютним фондом – один з інструментів досягнення цілі виходу на ринок і запровадження ефективної боргової політики. Альтернатива цьому шляху, упевнений Глава Уряду, - дефолт і банкрутство країни із стрімким знеціненням доходів громадян та інфляцією.

«І коли сьогодні хтось говорить, що треба відмовитися (від співпраці і уникнути дефолту ), я питаю: а можна детально (розповісти, як саме це зробити)?» - додав Володимир Гройсман.

Тарифи на ЖКХ і ефективне енергоспоживання – одна зі сфер відповідальності місцевої влади, - Володимир Гройсман

Формування тарифів на житлово-комунальні послуги, так само як і запровадження заходів ефективного енергоспоживання – одна із сфер, за які відповідає не стільки центральна влада, скільки місцеве керівництво. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи питання збільшення цін на газ і розвитку подальшої ситуації.

Глава Уряду нагадав, що питання подорожчання газу понад рік стояло на порядку денному перемовин з Міжнародним валютним фондом, який наразі є одним з найбільших і найважливіших фінансових партнерів України. Разом з тим початковою вимогою збільшення ціни був показник у 60%. Протягом останніх 15 місяців Уряд зробив все, аби знизити цю вимогу до 23,5%. Більше того, Уряд порахував можливості надання адресної допомоги – субсидій для тих, хто не зможе платити повну ціну.

І тепер настає момент для відповідальної політики тарифоутворення на місцях. «Ми витрачаємо більшість грошей на тепло і гарячу воду. А хто це виробляє? Теплокомуненерго. А кому вони належать? Муніципалітетам. Тобто в більшості своїй – це не державна власність, – сказав Володимир Гройсман. – Тепер тарифи. В кожному тарифі є складова – газ, зарплати, податки, доставка тощо. І тут важливо, в якому стані ті ж котельні. Якщо в одній котельні КПД 65%, а в іншій, новій – 98%, буде різниця в обсягах споживання газу? Буде!»

Глава Уряду наголосив, що завдання місцевої влади не тільки «туї висаджувати», а й глибоко занурюватися в комунальні проблеми міст і громад. «Треба інвестувати у нові котельні, нові системи транспортування енергоресурсів, утеплювати будинки, вкладати в енергозбереження. Тоді споживання буде менше і сам рахунок буде менше! – зазначив Володимир Гройсман. – Відповідальність (місцевої влади) важлива. І я готовий допомагати місцевому самоврядуванню».

В’ячеслав Кириленко привітав юнацьку олімпійську команду на урочистій зустрічі у Борисполі

Юнацька олімпійська команда переможно повернулась до України. Юних зірок спорту від імені українського Уряду зустрів і привітав Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

«Ми вас вітаємо з великим переможним результатом, бо бути серед більше двохсот країн у десятці кращих – це велика перемога для нашої країни! Спасибі вам! Це ваш великий внесок у нашу велику справу. Україна стежила за вашими успіхами і раділа за вас. Ви - справжні спортсмени, на яких буде рівнятися наша молодь», - звернувся В’ячеслав Кириленко до юнацької олімпійської команди.

Віце-прем’єр-міністр додав, що призери отримають грошові премії від Міністерства молоді та спорту.

В урочистій церемонії зустрічі молодих спортсменів України з ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор, що пройшли в аргентинському Буенос-Айресі також взяли участь Президент НОК України Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, тренери, батьки та друзі спортсменів.

Захід відбувся у залі прильоту термінала «D» Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Нагадаємо, юні українські спортсмени завоювали 23 медалі: 7 золотих, 8 срібних та 8 бронзових. Офіційний командний залік на Юнацьких Олімпійських іграх не ведеться, однак у неофіційному заліку наша команда увійшла до десятки найуспішніших збірних ЮОІ-2018 серед 206 країн-учасниць.

Премєр-міністр на форумі державотворців: Ми отримали шанс зробити державу сильною, потрібно лідерство і відповідальність

Україна стикається з багатьма викликами, і саме зараз є шанс зробити державу сильною - завдяки вчасно взятим на себе лідерству та відповідальності. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму молодих лідерів-державотворців «Софія Київська».

«Ми стикнулись з безпрецедентними викликами: російська агресія, внутрішня нестабільність, слабка економіка, корупція. Все потрібно перебудовувати. І ми взялися за це. Те, що зараз відбувається, це не секторальні реформи, це створення нової держави. Міцної, економічно розвинутої, сильного гравця на міжнародній арені», - сказав Володимир Гройсман.

Він зазначив, що накопичений досвід дозволяє робити зміни професійно. Щоправда, не всі чиновники готові до цього. З ними доводиться боротися. «Така боротьба забирає час і багато сил. А час має ключове значення для України, - сказав Володимир Гройсман. - Ми зараз стоїмо перед загрозою популізму. Всім обіцяють все, а після виборів виходить, що нікому і нічого. Я спираюсь на відповідальну політику. Моє правило: пообіцяв – виконай… Для себе рішення я прийняв. Хочу бути людиною, яка, працюючи у владі, принесе для держави позитивні зміни».

Акцентом всієї роботи, за словами Глави Уряду, має стати розвиток людського капіталу. «Вигоду має отримати українець – гідний рівень життя, стабільну зарплату, високі доходи», - сказав Прем’єр-міністр.

Він навів приклад реформи в системі охорони здоров’я. Там відбуваються фундаментальні трансформації, по деяких напрямках не все йде гладко. Але 20 млн українців вже уклали договори з лікарями, тож отримують нову якість послуг, а понад 20 тис. лікарів вже отримують зарплати в 2-3 рази більші, ніж були до реформи.

Так само проводиться реформа децентралізації, яка реально наповнює ресурсами місцеві бюджети, вибудовується антикорупційна вертикаль. За два роки скасовано понад 700 регуляторних актів, які створювали великі бар’єри для розвитку бізнесу. «Хочу бути людиною, яка зробила Україну сильною», - сказав Глава Уряду.

Впровадження Нового освітнього простору та нових ДБН – це робота на покоління Z та зміну ментальності

Сьогодні у двох громадах Дніпропетровщини справжнє свято. Відкриття новозбудованих дошкільних навчальних закладів за новими стандартами освіти, які є справжньою мрією для дітей, батьків і вихователів. Тут втілені креативний і нестандартний дизайн, європейські стандарти нових ДБН, доступність і нові підходи до виховання. На цьому на відкритті нових садочків у місті Підгородне і селищі Обухівка, що на Дніпропетровщині, наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Дитячі садочки збудовані за стандартами Нового освітнього простору, які ми розробили і наразі впроваджуємо по всій країні. Його головними стандартами є комфорт і безпека, інклюзивний простір, енергоефективність, сучасний мотивуючий дизайн. І саме такими мають бути всі освітянські заклади України для сучасних дітей, покоління Z. Дітей, і я переконаний в цьому, які відновлять Україну в абсолютно новому і якісному вимірі», - зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що сьогодні у Дніпропетровській області йде дуже масштабне будівництво та реконструкція навчальних закладів - дитячих садочків та шкіл. І Дніпропетровщина – лідер у цьому напрямку! А також лідер у децентралізації – за кількістю громад, людей, які там проживають, і інфраструктурних проектів, які втілює область.

«Вікно можливостей» сьогодні відкрито для кожного органу місцевого самоврядування. І це стало можливим завдяки реформі децентралізації, яку розпочав Президент Петро Порошенко. А ще завдяки правильно розставленим пріоритетам і правильним управлінським рішенням керівництва ОДА і місцевого самоврядування. Завдяки єдності ми втілюємо найсміливіші плани у життя. Ми й далі будемо будувати дитячі садки, школи, дороги, лікарні, розбудовувати армію», - наголосив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, дошкільні навчальні заклади у місті Підгородне і селищі Обухівка на Дніпропетровщині збудовані з «нуля» майже за рік за кошти обласного і місцевого бюджетів. Кошторис кожного – близько 58 млн грн, на 115 місць. При будівництві використані стандарти Нового освітнього простору та впроваджені сучасні енергоефективні рішення - сонячні панелі на даху, опалення на альтернативних джерелах

Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Австралійсько-українською парламентською групою дружби

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з  робочим візитом у Австралії, зустрілася з представниками Австралійсько-української групи дружби у Федеральному парламенті Австралії.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що українсько-австралійські контакти на всіх рівнях стали активнішими, та привітала оновлення Парламентської групи дружби «Україна–Австралія». 13 вересня минулого року відбулася офіційна церемонія оновлення Парламентської групи дружби «Україна–Австралія» Парламенту Австралії 45-го скликання. Під час урочистостей українська громада Австралії нагородила тодішнього Міністра закордонних справ Австралії Дж. Бішоп, маршала А. Х’юстона та посла Г. Квінлана відзнаками «За свободу» (Freedom Award) «за їхню рішучу підтримку України та міжнародне лідерство».

«Ми зацікавлені в подальшій інтенсифікації політичного діалогу між двома країнами та сприянні двосторонньому співробітництву у сферах оборони, торгівлі, інвестицій, науки та культури, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Я сподіваюся, що мій візит, як і візит Президента Сенату Австралії до України минулого року, активізують  регулярні міжпарламентські контакти між Україною та Австралією та інтенсифікують плідний діалог урядів».

Віце-прем’єр-міністр також подякувала Австралії за її рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилася враженнями від надихаючої та емоційної церемонії відкриття «Ігор Нескорених» у Сіднеї, в яких бере участь команда України, та висловила подяку австралійській стороні за дієву підтримку українських військовослужбовців і ветеранів, які отримали поранення під час виконання службового обов`язку, а також цивільних громадян. Посольство Австралії в Україні підтримує Проект «Підтримка протезування в Україні» через Програму Прямої Допомоги (DirectAidProgram – DAP).

Віце-прем’єр-міністр також зазначила, що Австралія першою у світі на парламентському рівні визнала Голодомор геноцидом українського народу: «Я не можу не згадати про видатну роль австралійського Парламенту у визнанні Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Я дякую всім, хто вшановує та визнає цю дату, яка має велике історичне та загальнонаціональне значення для всіх українців, у тому числі в Австралії», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Зі свого боку представники Парламентської групи дружби «Україна–Австралія» запевнили, що готові всіляко підтримувати Україну. Під час зустрічі вони активно цікавилися ситуацією в Україні, зокрема, у контексті стану українсько-російських відносин та відновлення незалежності української церкви.

Довідково 

Започаткування Парламентської групи дружби «Україна–Австралія» під гаслом «На підтримку демократії в Україні!» відбулося в Парламенті Австралії 44-го скликання 15 травня 2014 року. 8 серпня 2017 року у Федеральному парламенті Австралії 45-го скликання було затверджено новий склад Парламентської групи «Австралія – Україна». Головою новоствореного об’єднання став представник правлячої Ліберальної партії від штату Вікторія, Член спільного парламентського комітету у закордонних справах, оборони та торгівлі Кріс Крюзер (Chris Crewther). Заступником голови групи залишилася сенатор від опозиційної Лейбористської партії Австралії Катрина Білик (Catryna Bilyk). За час свого існування Група підтримала низку гуманітарних проектів та оприлюднила  заяву щодо вшанування Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Поглиблення політичного діалогу між Австралією та Україною сприятиме формуванню міжнародної коаліції однодумців, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Канберрі

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом в Австралії, зустрілася з колишнім Міністром закордонних справ Австралії Джулі Бішоп. Сторони обговорили низку питань двостороннього та багатостороннього діалогу Україна-Австралія.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна зацікавлена у розвитку співпраці щодо важливих питань двостороннього та міжнародного характеру. «Як ви вже згадували раніше, однодумці, що об’єднані спільними цінностями, вірою в силу й непорушність міжнародного права, повинні триматися разом. Україна зацікавлена у поглибленні політичного діалогу між нашими державами. Це, насамперед, сприятиме формуванню міжнародної коаліції однодумців, тих, хто підтримує нас у Європі та у всьому світі», – підкреслила Іванна  Климпуш-Цинцадзе.

Джулі Бішоп своєю чергою наголосила, що Австралія буде продовжувати політику підтримки територіальної цілісності і суверенітету України, а також зробить все можливе, щоб притягнути до відповідальності винних за збиття літака рейсу МН-17.

«Враховуючи вашу особисту безкомпромісність щодо трагедії MH-17, хочу запевнити, що Україна докладатиме максимальних зусиль задля цього. Переконана, що вже найближчим часом ми побачимо результати та висновки об‘єктивного міжнародного розслідування», –  зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім того, Віце-прем’єр-міністр розповіла, що цьогоріч 24 листопада в Києві відбудеться Міжнародний форум до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років «Україна пам'ятає, світ визнає». «Ми запрошуємо світових лідерів, представників урядів, політиків, громадських активістів, а також видатних вчених та дослідників Голодомору з багатьох країн світу для участі у цих заходах», - зазначила Іванна  Климпуш-Цинцадзе. «Сподіваюсь, що австралійські політики та парламентарі, які підтримують визнання Голодомору, зможуть приєднатися до участі у Міжнародному форумі», – підкреслила вона.

Довідково

Джулі Бішоп у 2003-2006 рр. була Міністром Австралії з питань старіння населення; у 2006-2007 рр. - Міністром освіти і науки Австралії, Міністром-помічником Прем’єр-міністра у справах жінок Австралії; у 2007-2013 рр. – заступником голови Ліберальної партії та опозиції Австралії; у 2009-2013 рр. – тіньовим (опозиційним) Міністром закордонних справ і торгівлі Австралії; з 18 вересня 2013 р. до 24 серпня 2018 р. – Міністром закордонних справ Австралії. Стала першою в історії Австралії жінкою – Міністром закордонних справ. У 2014 р.  Джулі Бішоп здійснила робочі візити в Україну. Після відставки з посади Міністра закордонних справ Австралії продовжила політичну діяльність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування