Дайджест новин Уряду

Дата: 24.10.2018 14:41
Кількість переглядів: 429

Фото без описуУкраїна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії

Перебуваючи з робочим візитом у Австралії, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілась з політологами, представниками експертних та академічних кіл, бізнесу та студентством у Мельбурнському королівському технологічному інституті (RMIT).

Виступаючи у Центрі Європейського Союзу RMIT, Віце-прем`єр-міністр зосередила увагу на перспективах і разом з тим викликах, які постають перед Україною на шляху до ЄС та НАТО.

«За останні кілька років Україні вдалось встановити саме такі відносини з Євросоюзом та НАТО, які мають бути між справжніми партнерами», - наголосила Івана Климпуш-Цинцадзе.

Вона розповіла про прогресивні зміни в українському суспільстві, відзначивши передову роль у цьому процесі молодого покоління.

«Європейська та євроатлантична інтеграція - це стратегічний курс України, який дає нам чіткий план дій щодо трансформації країни. Україна зараз платить величезну ціну за свою незалежність і право бути демократичною. Однак, незважаючи на загрози, напади та провокації, економічні та соціальні труднощі, наш курс залишається незмінним. Наша мета - побудувати міцну, процвітаючу та глобально конкурентоспроможну Україну», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Поряд із розвитком економічної, політичної та правової систем Україна досягла значних успіхів у реформуванні сектору безпеки. Активна взаємодія з країнами-членами НАТО у царині військової підготовки, а також участь у операціях, місіях та військових навчаннях під проводом НАТО допомагають зміцнити та реформувати Збройні Сили, що вже довели свою здатність протистояти російській агресії.

«Сьогодні Україна має одну з найбільших постійних та спроможних армій у Європі, де-факто є східним флангом НАТО. Переконана, що, досягнувши стандартів НАТО, Україна стане одним з найсильніших стовпів євроатлантичної безпеки», - підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

Допомога Україні стати життєздатною демократією та посилення її оборонних спроможностей має ключове значення для безпеки всієї Європи та стабільності в євроатлантичному просторі. Україна, як і Австралія, прагне поглибити співпрацю та стати частиною Програми розширених можливостей НАТО (EOP). Залучення України до цієї Програми, у якій Австралія вже бере участь, допоможе зміцнити двосторонню взаємодію у питаннях оборони та безпеки.

«Ми не дозволимо нікому відвернути Україну від її європейського та євроатлантичного шляху, - запевнила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Однак Україна потребує підтримки та допомоги сильних демократій. Це має вирішальне значення для успіху сил, які прагнуть реформувати Україну та захистити її від нападів Росії».

Найбільше слухачі цікавилися сучасним станом відносин з Росією з огляду на тривалу військову агресію РФ проти України, розвитком співробітництва з ЄС та НАТО, внутрішньою ситуацією в Україні, зокрема, у контексті майбутніх виборів.

Окрему увагу учасники дискусії приділили потенціалу позитивного впливу освітньої реформи та необхідності просування туристичної привабливості України.

Крім того, австралійських експертів цікавив розвиток агропромислового комплексу та бізнесу загалом.

Довідково

Центр Європейського Союзу заснований у січні 2010 року на базі Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT) для поглиблення відносин між ЄС та Австралією. Центр є осередком навчання, досліджень та інформаційної діяльності ЄС в Австралії та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Він виступає провідником інтересів та проектів ЄС у регіоні та сприяє поширенню інформації та знань про потенціал та можливості ЄС.

Сергій Савчук: Швеція - стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики

Україна та Швеція разом виграють від реалізації спільних проектів у біоенергетиці. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, обговорюючи перспективи взаємовигідної співпраці України та Швеції у біоенергетиці із представниками Уряду Швеції, профільних асоціацій та бізнесу в рамках «Sweden Ukraine Bioenergy Cooperation Forum» у м. Стокгольм (Швеція).

«Швеція - стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики», - заявив Сергій Савчук.

Як відомо, ще у 2016 р. Швеція досягла 54% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні, перевиконавши поставлену ціль до 2020 р. – 49%. Нова амбітна мета країни – 100% «зеленої» енергії у 2040 році.

Основний успіх Швеції – значний розвиток біоенергетики, частка якої становить  37% в енергобалансі країни. Біомаса більшою мірою використовується для опалення. Зокрема, за даними міжнародної організації «REN21», у системі теплопостачання Швеції 90% - це енергія з відновлюваних джерел та вторинного використання тепла.

Також у Швеції близько 20% всього палива у транспортному секторі - це рідке біопаливо. Крім цього, Швеція є одним з найбільших виробників біометану в Європі.

У свою чергу Україна теж має здобутки у біоенергетиці. За останні 4 роки більше 460 млн євро інвестовано у 2 000 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу».

Ще 72 млн євро вкладено у 45 МВт біогазових установок з 2012 року.

Для роботи інвесторів, у т.ч. іноземних, в Україні є значна ресурсна база та діючі законодавчі стимули.

«Окрім цього, передбачається створити конкурентний та прозорий ринок твердого біопалива шляхом запровадження системи електронної торгівлі сировиною», - повідомив Сергій Савчук.

Голова Держенергоефективності також додав, що паралельно ведеться робота над створенням гарантованого ринку рідких біопалив. Зокрема, на законодавчому рівні планується встановити вимоги щодо обов’язкового вмісту біокомпонентів у загальному обсязі реалізації моторного палива в Україні.

«Біоенергетика України – це саме та площина, де шведський бізнес може реалізовувати вигідні проекти із залученням своїх технологій та інновацій. Важливо, що попит на такі проекти із заміщення газу в українських містах великий», - підсумував він.

Глава Уряду: В цьому опалювальному сезоні ціна на газ підвищуватися більше не буде

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що ціна на газ у поточному опалювальному сезоні підвищуватися більше не буде. Про це він сказав під час засідання Уряду.

«У цьому опалювальному сезоні ціна на газ підвищуватися не буде, – сказав Володимир Гройсман. – А наша програма субсидій дозволяє захистити всіх тих, хто цього потребу».

Глава Уряду про звіт роботи за 9 місяців: Це не бравада про успіхи, а огляд того, що зроблено і які завдання попереду

Кабінет Міністрів України продовжує традицію щоквартального звітування про роботу, і черговий звіт – за 9 місяців – це не перелік самих лише успіхів, а реальний огляд ситуації в країні, оцінка того, що зроблено, і визначення завдань на найближчі періоди. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Ми звітуємо кожен квартал. І це не бравада про успіхи, а звіт про те, що зроблено, які стоять завдання та виклики, - сказав Володимир Гройсман. - Ми маємо бути відкритими та прозорими».

Глава Уряду наголосив, що статистичні показники доводять – економіка Україна стабільна, динаміка її розвитку позитивна. Суттєві зміни проходять у більшості сфер, у тому числі в фіскальній. «Після впровадження заходів боротьби з контрабандою надходження з митниці зросли з 1,33 млрд на день до 1,75 млрд на день. Плюс близько 400 млн надходить тепер щодня», - сказав Володимир Гройсман.

Управління державною власністю, за словами Глави Уряду, так само динамічно змінюється. Формуються професійні наглядові ради на найбільших державних компаніях, запроваджуються нові принципи менеджменту. «Ми запровадили систему електронних торгів для малої приватизації. Вже провели 203 успішні аукціони з підвищенням ціни в середньому вдвічі. До того ж це означає, що на 203 об’єктах будуть нові господарі, будуть створені нові робочі місця, - сказав Володимир Гройсман. – Ми виконали план по надходженнях від оренди. І зараз бачимо у цій сфері серйозний потенціал».

Окремо Глава Уряду зупинився на сегменті зайнятості та ситуації щодо детінізації зарплат – в контексті, передусім, урядової ініціативи перевірки дотримання закону при оформленні найманих працівників. Так, завдяки перевіркам додатково укладені понад 47 тис. договорів між роботодавцями та працівниками.

Програми підтримки агропідприємств, за оцінкою Прем’єр-міністра, також спрацювали. «Ми будемо продовжувати фінансування цього напрямку, – запевнив Володимир Гройсман. – Єдине, бачимо окремі бюрократичні бар’єри, передусім у сегменті підтримки фермерів. Тож маємо спільно – фермери, Уряд – здолати цей виклик».

Енергозабезпечення – в центрі постійної уваги Уряду. Володимир Гройсман запевнив, що Україна забезпечена паливом на поточний опалювальний сезон. І, що найголовніше, ціна на газ в найближчі місяці – до кінця опалювального сезону – підвищуватися не буде. А програма субсидій захистить всіх, кому потрібна буде адресна допомога.

Суттєвими є результати реформи системи охорони здоров’я. Так, вже 20 млн українців підписали декларації з лікарями, а 623 медзаклади мають прямі договори з Національною службою здоров’я. Лікарі, які працюють у цих закладах, отримують зарплати за новим принципом «гроші ходять за пацієнтом». «Ми також займаємося питанням розширення програми «Доступні ліки» – з огляду, в тому числі, на доставку ліків. Маємо забезпечити всіх (кому потрібні ліки за цією програмою)», - зазначив Володимир Гройсман.

Обороноздатність фінансується ритмічно – відповідно до планів. «Ми вже профінансували 118 млрд грн. Вироблено понад 2 тис. одиниць озброєння. Всі програми формуються і фінансуються відповідно до розписів, – сказав Володимир Гройсман. – Окремо хочу сказати про соціальний захист військовослужбовців. Розподілено 667 квартир, виділено 19,8 тис. ділянок учасникам АТО».

Глава Уряду зазначив, що завершується жовтень, і завдання – якісно завершити 2018 рік і увійти спокійно у 2019 рік. І тут важливо ухвалити реалістичний і правдивий Державний бюджет. «Маю надію, до 1 грудня Україна отримає збалансований реалістичний Державний бюджет. Це б означало, що ми прогнозовано і якісно будемо дивитися в 2019 рік», – додав Володимир Гройсман.

Звіт Уряду України за 9 місяців 2018 року

                

З повагою

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування