Дайджест новин Уряду 28.11.2018

Дата: 28.11.2018 14:39
Кількість переглядів: 519

Фото без описуУкраїна продовжує співпрацю з південнокорейськими компаніями з метою впровадження новітніх технологій в енергетичному секторі

З метою обговорення питань подальшої співпраці в енергетичному секторі заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні паном Лі Янг Гу та Віце-президентом корейської компанії «Doosan Heavy Industries and Construktion Co.,Ltd» паном Сингау Соном.

Зустріч організовано за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні з метою обговорення можливих пропозицій співпраці з Україною. Наталія Бойко зазначила про пріоритетні завдання, спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки, серед яких диверсифікація постачання енергетичних ресурсів та прискорення інтеграції об’єднаної енергосистеми України до європейської енергосистеми. Також наголосила, що Україна здійснює реформування енергетичного сектору та формування ринку електричної енергії відповідно до Третього енергетичного пакету ЄС, що потребує заходів з модернізації та впровадження сучасних технологій та новітніх IT-рішень. «У реформуванні енергетичного сектору важливі як нормативно-правова база, так і запровадження нових технологічних рішень», - зазначила Наталія Бойко. При цьому запевнила, що імплементація нового законодавства створює сприятливий інвестиційний клімат, що є добрим сигналом для інвесторів, які зацікавлені прийти на український ринок. Також поінформувала про модернізацію підприємств генерації, що працює на вугіллі, приватизаційні процеси та особливості державної підтримки в енергетичному секторі.

Від Міненерговугілля участь у заході взяли також керівник експертної групи з розвитку конкурентного ринку електричної енергії Директорату енергетичних ринків Вікторія Гнатовська та державний експерт Експертної групи з питань стратегічного планування, інформаційно-аналітичного моніторингу, оцінки впливів та підготовки звітності Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Іван Дімов. Сторони висловили зацікавленість у продовження співпраці в енергетичній галузі України.

Довідково 

Міненерговугілля підписало Меморандум з південнокорейськими компаніями KEPCO та KOTRA щодо співпраці в напрямку реформування енергетичного сектору та обміну знань у сфері інтеграції відновлювальних джерел енергії та впровадження Smart Grіd технологій. Згідно з Меморандумом, сторони домовилися також про обмін інформацією про сферу електроенергетики кожної країни, систем зберігання енергії, управління відключеннями, співробітництво щодо скорочення втрат енергії при її передачі та розподілі тощо.

З 2019 року запроваджується профатестація управителів багатоквартирних будинків, - Геннадій Зубко

З 2019 року в Україні запроваджується професійна атестація для управителів багатоквартирного будинку. Це нововведення дозволить підвищити професійний рівень знань та вмінь управителів і, як наслідок, забезпечити вищу якість послуг для населення. Так прокоментував прийняту Урядом постанову щодо професійної атестації за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Це крок до формування ринку професійних управителів та підвищення якості послуг населенню. В Україні сьогодні близько 250 тисяч багатоквартирних будинків і їх мешканці мають отримувати якісний рівень житлово-комунальних послуг. Тож, впровадження професійної атестації управителя дозволить підвищити цю якість», - зазначив Геннадій Зубко.

Порядком професійної атестації передбачено: вимоги до осіб, що подають заяву про здійснення професійної атестації; етапи здійснення професійної атестації; перелік документів необхідних для проведення професійної атестації; підстави для відмови у здійсненні професійної атестації; процедура здійснення первинної професійної атестації; здійснення повторної професійної атестації; строк дії кваліфікаційного сертифіката; підстави для анулювання кваліфікаційного сертифіката.

Атестація за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» запроваджується відповідно до закону «Про житлово-комунальні послуги».

Нагадаємо, раніше Уряд затвердив Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типовий договір.

Урядом врегулювано порядок використання коштів за важливими бюджетними соціальними програмами

28 листопада Уряд на своєму засіданні ухвалив постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 і від 23 квітня 2014 р. № 117”.

Зазначена постанова розроблена Міністерством соціальної політики з метою:

  • забезпечення фінансової підтримки заходів із створення робочих місць для відтворення та розвитку інфраструктури Донецької області;
  • придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату;
  • закупівлі лікувального, діагностичного, реабілітаційного обладнання та меблів для клініки Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності;
  • забезпечення безперебійного надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”, шляхом врегулювання питання щодо ефективного та повного використання бюджетних коштів.

Визначено порядок надання допомоги особам, які доглядають за хворими дітьми

28 листопада Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Деякі питання призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”.

Зазначеною постановою визначено порядок надання допомоги для осіб, які доглядають за хворими дітьми, та наділено лікарсько-консультаційну комісію повноваженнями щодо видачі довідки, необхідної для призначення допомоги.

Постанову було розроблено Міністерством соціальної політики у зв'язку з прийняттям Верховною Радою Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми”, яким було внесено зміни, зокрема, до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, в частині запровадження окремого виду допомоги для осіб, які доглядають за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлена інвалідність.

Крім того, у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про електронні довірчі послуги” уточнено термін „електронний цифровий підпис”.

Уряд урегулював питання запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності

28 листопада Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про утворення Електронного реєстру листків непрацездатності”, якою передбачено утворення Електронного реєстру листків непрацездатності як системи накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням інформаційної інфраструктури Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначеним нормативним актом також визначено завдання центральним органам виконавчої влади разом із Фондом соціального страхування України розробити і подати до 1 лютого 2019 року на розгляд Кабінету Міністрів проект положення про Електронний реєстр листків непрацездатності та забезпечити технічні можливості, необхідні для функціонування Реєстру.

Маємо мобілізувати світ і повернути наших моряків та політв’язнів додому, – Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає вкрай необхідним зараз мобілізувати весь світ і повернути додому заарештованих російським судом українських моряків та політв’язнів. Про це він сказав під час засідання Уряду, де було схвалено низку рішень щодо надання правової та іншої допомоги сім’ям полонених.

«Потрібно мобілізувати зусилля, аби наших хлопців відпустили і повернули додому. Всі зусилля будуть об’єднані, - сказав Володимир Гройсман. – Треба мобілізувати світ для того, аби Росія почала платити справжню ціну за свою агресію. Вони несуть загрозу і смерть, і це треба зупинити. Ми маємо бути сильними і захищати себе і свої цінності».

Мінагрополітики: 30-денний воєнний стан не несе ризиків продовольчого характеру, пропозиція продуктів значно перевищує попит

Мінагрополітики, на яке покладено завдання забезпечення продовольчої безпеки в країні, констатує профіцит основної групи продуктів харчування та не бачить підстав для виникнення дисбалансу внаслідок дії воєнного стану в низці областей України. Про це написав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Ми ведемо регулярну статистику щодо забезпечення регіонів основними продуктами харчування, зокрема, в якій з областей необхідне додаткове постачання, а які знаходяться на повному самозабезпеченні. Оперативні дані свідчать, що пропозиція продуктів значно перевищує попит», - зазначив Максим Мартинюк.

Баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування були свідомо наведені у більш широкому діапазоні (листопад 2018-січень 2019 рр.), що перевищує максимальну тривалість режиму воєнного стану. Профіцит спостерігається у всіх проаналізованих категоріях, а саме: борошна пшеничного, крупи гречаної, свинини, м’яса птиці, яєць курячих, олії соняшникової, цукру, овочів борщового набору.

«Продукції більш ніж достатньо за всіма базовими категоріями, і вона доступна в будь-який момент. У разі спекулятивного росту цін у нас є широкий інструментарій для їх гасіння», - додав перший заступник Міністра.

Довідково

Баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування на листопад 2018-січень 2019 рр:

Борошно пшеничне: очікуваний попит на листопад 2018-січень 2019 р становить 500,5 тис. тонн, пропозиція ресурсу на цей період - 552,7 тис. тонн. Профіцит.

Крупа гречана: очікуваний попит 25,4 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 35,3 тис. тонн. Профіцит.

Свинина: очікуваний попит - 162,5 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 188,4 тис. тонн. Профіцит.

М'ясо птиці: очікуваний попит 232,7 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 565 тис. тонн. Профіцит.

Яйця курячі: очікуваний попит - 2,7 млрд штук, пропозиція ресурсу - 4,3 млрд штук. Профіцит.

Олія соняшникова: очікуваний попит - 137,3 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 973,7 тис. тонн. Профіцит.

Цукор: очікуваний попит - 411,9 тис. тонн, пропозиція ресурсу - 1,46 млн тонн. Профіцит.

Овочі борщового набору (сумарно картопля + буряк + капуста + цибуля + морква): очікуваний попит 2,42 млн тонн, пропозиція ресурсу - 14,9 млн тонн. Профіцит (величезний розрив формує в основному урожай картоплі, але перевищення зафіксовано і за іншими складовими в категорії).

Прем’єр-міністр: Ми маємо планово завершити 2018 рік і увійти у 2019-й

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав всі міністерства й відомства максимально ефективно використати час до кінця року, аби підготувати всі потрібні механізми, положення й документи для планового завершення поточного року і початку наступного. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Уряду.

«Я хочу подякувати за вчасно ухвалений збалансований бюджет, який передбачає повне фінансування сектору безпеки та оборони, проведення подальших змін в освіті, охороні здоров’я. З 1 січня плануємо провести перерахунок пенсій для військових, з 1 березня – для інших категорій. Будемо далі робити дороги, розбудовувати інфраструктуру. Це реальні плани, які стоять перед нами сьогодні», – сказав Володимир Гройсман.

Глава Уряду про поточну ситуацію в країні: Живіть звичайним життям, працюйте та навчайтеся

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав громадян України не піддаватися панічним настроям у зв’язку із введенням в 10 областях України воєнного стану, а спокійно жити звичайним життям, навчатися і працювати спокійно. Про це він сказав, відкриваючи засідання Уряду.

«Я розумію, що рішення Парламенту сприймається складно. Розумію, що відчувають люди. Але я хочу наголосити. Все, що ухвалено, - це відповідь на агресивні і безпрецедентні дії, що відбулися останнім часом з боку збройних сил Росії проти українських моряків. Всі бачили ці цинічні відеокадри, які описували ситуацію», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що сектор безпеки та оборони, сфера охорони життя військових та їх соціальний захист – завжди був одним з пріоритетів.

«І зараз ми всі працюємо над тим, аби мобілізувати світ і повернути наших моряків, - сказав Володимир Гройсман. -  Ми вже майже п’ятий рік живемо в умовах агресії Росії. Тож маємо бути сильними та стійкими. Збройні Сили України, Уряд, місцеві органи влади зроблять все, аби підвищити рівень безпеки та оборони всередині країни. Українці, живіть звичайним життям – працюйте, навчайтеся, народжуйте дітей. Але треба завжди бути готовим відбити агресію. Для нас важливо бути сильними економічно та фінансово заможними».

Світовий конгрес українців відданий справі підтримки України, – новий президент СКУ на зустрічі з Главою Уряду

Cвітовий конгрес українців, як одне з найбільших об’єднань українців всього світу, є відданим справі підтримки України і того курсу реформ, який наразі проводить Уряд України. Про це сказав президент конгресу Павло Грод під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Глава Уряду привітав президента СКУ із призначенням на посаду і подякував його попереднику – Євгену Чолію - за плідні роки співпраці.

«У нас насправді родинні зв’язки, які ми будуємо довгі роки. Хочу запевнити, що ми готові до співробітництва в ім’я розвитку», - сказав Павло Грод.

«Ваша роль важлива, - сказав Володимир Гройсман. - Ми відчуваємо сьогодні партнерство СКУ. І я радий, що у нас є розуміння і готовність вирішувати будь-які питання».

Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні – передусім з огляду на ті виклики, які постають. Нова хвиля агресії в бік нашої держави, зазначили представники СКУ, змушує мобілізуватися і донести світу всю інформацію про те, що відбувається і якою має бути відповідь.

Так само сторони торкнулися і питань економіки. Представники СКУ зазначили, що зараз важливо не тільки підтримувати українців за кордоном і допомагати Уряду створювати умови для повернення українців на батьківщину.

«Ми готові переконувати західний світ в тому, що Україна цікава для інвесторів і на неї можна дивитися з великою перспективою на майбутнє, - сказав екс-президент СКУ Євген Чолій.- Україна за останні роки зробила більше, ніж за минулі десятиліття. Хочу запевнити, що ми будемо і в громадах, і на форумах розповідати і пояснювати зміни в Україні. Тут ви можете розраховувати на нас».

Довідково 

Світовий конгрес українців є неприбутковою організацією української діаспори, яка була створена у 1967 році з метою координації діяльності усіх об’єднань українців, які перебувають за межами України. Підтримує зв’язки з українцями з інших країн. Метою організації є надання допомоги українському народові у боротьбі за державну незалежність. Штаб-квартира СКУ розташована в м. Торонто, Канада.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування