Голова адміністрації В.С.Шмигановський провів зустріч з працівниками культури району

Дата: 31.01.2019 13:00
Кількість переглядів: 789

Фото без описуВ приміщенні Яготинського районного будинку культури відбулася нарада з працівниками закладів культури та бібліотечної системи Яготинського району.

В зустрічі взяли участь голова Яготинської районної державної адміністрації В.С.Шмигановський, перший заступник голови адміністрації Т.П.Сухенко, заступник голови адміністрації В.М.Гончар, начальник управління фінансів адміністрації О.І.Барсук, керівники закладів культури, художні керівники, працівники централізованої бібліотечної системи району.

Економіка, освіта та культура – це три основні важелі розвитку сучасного суспільства. На жаль останні роки галузь культури фінансується по залишковому принципу, що призвело до погіршення стану будівель закладів та їх матеріально - технічного забезпечення.  

До учасників зустрічі звернувся очільник району, який зазначив, що проведення даної зустрічі дасть можливість напрацювати план розвитку сфери культури, проаналізувати проблемні питання та разом напрацювати шляхи їх вирішення. А тому, Василь Степанович, запропонував присутнім окреслити першочергові проблемні питання, які найбільше їх турбують.

Керівники майже всіх закладів культури та бібліотечної системи скаржились на опалення в закладах, адже значна частина закладів опалюються електроконвекторами, що не дає можливості в повній мірі обігріти заклади. Не менше звернень стосувались проведення капітальних та поточних ремонтів у закладах, заміни вікон, дверей, перекриття даху, забезпечення апаратурою, костюмами, технічне оснащення бібліотек та поповнення книжкового фонду.

Керівник району акцентував увагу  присутніх на необхідності активізувати свою роботу, знаходити альтернативні джерела фінансування для покращення матеріально-технічної бази сільських будинків культури, а саме звертатись до сільських голів з проханням виділити коштів на поліпшення матеріально – технічного забезпечення закладів.

За словами очільника району в тому населеному пункті це сільський голова господар, він переймається не тільки галузями освіти та медицини, а всіма складовими соціально – економічного розвитку. Крім того, на його думку, необхідно проводити більше культурних заходів, залучаючи молодь, щоб село жило, а молодь більше часу проводила не на вулиці під магазинами, а збагачувалась духовно.

Ще одним, та не менш важливим питання стало питання виплати доплат працівникам клубних закладів та відшкодувань витрат на відрядження. Так, за словами начальника управління фінансів О.І.Барсук, відшкодування витрат на відрядження будуть проводитись згідно Бюджетного Кодексу, а на рахунок доплат зазначила, що вказаний вид доплат не входить до обов’язкових виплат згідно Бюджетного кодексу України, а тому коштів на їх виплату в районному бюджеті не має. Разом з тим, Василь Степанович, вніс пропозицію про винесення питання на розгляд сільських рад про виділення субвенції на районний бюджет для проведення відповідних доплат працівникам клубних закладів їх населених пунктів.

Ні для кого не секрет, що на сьогодні молодь перестала відвідувати бібліотеки, а все тому, що у бібліотеках району відсутнє сучасне інформаційно-комунікаційне обладнання й доступ до Інтернету, що не дає можливості відвідувачам набувати сучасних навичок пошуку, збирання, аналізу й використання інформації, які їм потрібні для життєтворчості, вести пошук потрібних їм інформаційних ресурсів у світовому просторі з допомогою сучасних електронних засобів. Саме тому, керівництво району прийняло рішення сприяти інформатизації клубних, бібліотечних закладів та винайде можливість встановити ноутбуки у всіх закладах.

Підводячи підсумки наради голова адміністрації В.С.Шмигановський зазначив, що наразі потрібно рухатись вперед, шукати сучасні форми роботи, модернізувати заклади, вчитись но-новому мислити, розвиватись і вдосконалюватись, відповідно до вимог часу, щоб бути потрібними і цікавими для людей, заради яких ми і працюємо.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування