Дайджест новин Уряду 6.11.2018

Дата: 07.11.2018 09:10
Кількість переглядів: 492

Фото без описуУкраїна потребує комплексної модернізації житлового сектору, - Геннадій Зубко

Для проведення модернізації житлового сектору фактично прийнята вся необхідна законодавча база. Мова йде не тільки про проведення заходів з енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках, а й ремонт житлового фонду, осучаснення систем централізованого опалення, котелень, напрацювання нової системи теплопостачання міст. Про це на відкритті міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування ЖКГ» в рамках виставки КомунТех-2019 наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Це закони: «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про Фонд енергоефективності», 417-й закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про енергоефективність будівель». І всі вони майже на 100% імплементовані.

«По країні вже маємо 81,4% встановленого будинкового обліку теплової енергії, що свідчить про формування в Україні відповідального власника і споживача комунальних послуг. Друге – зростаюча кількість ОСББ, які функціонують вже в 32 тис. будинків. Також це впровадження реформи енергоефективності: працююча програма «теплі кредити», запуск Фонду енергоефективності. Наголошую, всі ці кроки, а також найголовніше – модернізація житлового сектору дозволить зменшити газову залежність країни з 11,4 млрд м3 газу, які споживаються населенням, до 7,2 млрд м3. Україна має всі можливості зробити цей революційний стрибок», - розповів Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що наступного року відбудеться напрацювання маршрутної карти з переходу до монетизації субсидій у ЖКГ. Також у 2019 році, на виконання 27 Директиви ЄС, заплановано прийняття розробленого законопроекту «Про енергетичну ефективність», який дозволить впровадити заходи з енергоефективності на ринках електроенергії, газу та теплопостачання.

На Кіровоградщині збудовано першу сільську амбулаторію, – Геннадій Зубко

Перший на введення в експлуатацію! На Кіровоградщині, у селі Протопопівка Приютівської ОТГ, збудовано першу амбулаторію в рамках реалізації реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Про це повідомивВіце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець зазначив, що за результатами проведеного щотижневого селектора з регіонами – про стан виконання завдань Президента України та Уряду щодо імплементації Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» – затверджено 513 проектів нового будівництва сільських амбулаторій на суму 2,7 млрд грн по всіх областях України. Заплановано придбання 497 автомобілів для цих амбулаторій.

«Наразі по Україні зареєстровано повідомлення про початок будівництва 81 об’єкта. Маємо різні темпи: деякі регіони рухаються швидко, а деякі відстають. Області-лідери: Кіровоградська, Дніпропетровська, Луганська, Харківська та Рівненська. Регіони мають рухатись швидше: як з точки зору оформлення земельних ділянок, так і з точки зору документації - укладання договорів з генпроектувальниками, отримання висновків експертизи, оголошення тендерів та визначення генпідрядників», - підкреслив Геннадій Зубко.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем може бути підписана вже наприкінці листопада, – зустріч Глави Уряду з новопризначеним Послом Держави Ізраїль

Україна та Ізраїль готуються до підписання Угоди про зону вільної торгівлі, яка суттєво розширить торгові відносини між країнами та дозволить наростити товарообіг, який наразі становить 1 млрд дол. на рік. Документ може бути підписаний вже наприкінці листопада. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Ізраїль Джоелом Ліоном. Дипломат приступив до виконання обов’язків наприкінці жовтня. І зустріч з Главою Уряду стала для нього однією з перших на посаді.

Коментуючи поточний рівень відносин між Ізраїлем та Україною, Володимир Гройсман відзначив, що обидві країни інтенсифікували діалог понад рік тому і мають немалі здобутки. 
«У нас є ефективний політичний діалог. І беззаперечно треба відзначити здобутки в економіці. Ми трохи більше року інтенсифікували роботу над підготовкою та підписанням Угоди про вільну торгівлю. І я радий, що наприкінці листопада Угода буде підписана. Вона відкриє нові можливості для торгівлі між нашими країнами», - сказав Володимир Гройсман.

Він звернув увагу, що Угода буде вигідною обом країнам, адже переговорний процес дозволив знайти найбільш прийнятну формулу розвитку.

У свою чергу Джоел Ліон зазначив, що економіка насправді має велике значення у відносинах двох країн, а Угода про вільну торгівлю допоможе кінцевому споживачу, адже сприятиме посиленню конкуренції.

«Я буду радий підписанню Угоди в найближчий час, - сказав дипломат. - І я радий тому, що у нас є ще точки розвитку стосунків. Серед них - сфера інновацій та підприємництва». 
Джоел Ліон повідомив, що у 20-х числах листопада у Києві пройде українсько-ізраїльський інноваційний саміт, який об’єднає десятки підприємств та підприємців, які працюють у сфері інновацій.

Довідково

Відповідно до Експортної стратегії України, зокрема Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017-2021 України, Ізраїль входить до ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції, а також є одним з головних торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу.

Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв’язку, медицини, енергоефективності та екології.

Виступ в.о. міністра охорони здоров'я України доктора Уляни Супрун під час зустрічі на рівні міністрів в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров'я», Балі, Індонезія (переклад з англійської згідно з виступом)

Шановні колеги!

Дякую за те, що запросили Україну на 5-у Зустріч на рівні міністрів в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров'я» (the 5th Global Health Security Agenda (GHSA) Ministerial Meeting).

Питання підвищення готовності до реагування на загрози біологічного, техногенного, ядерного та хімічного характеру важливі у порядку денному як для України, так і для інших країн-партнерів ініціативи GHSA.

Цього року завершується перший 4-річний цикл ініціативи GHSA, протягом якого Україна здійснила оцінку наявного потенціалу та створила робочі міжсекторальні групи, які розробили п’ятирічні плани роботи відповідно до рекомендацій GHSA. Ми виділили п’ять пріоритетів на наступний період:

Збір інформації та перехід на цифрову технологію - посилення системи епідеміологічного нагляду у сфері громадського здоров’я, а також впровадження електронних систем для збору інформації та звітності.

Підвищення рівня охоплення вакцинацією – за допомогою відповідних змін в сфері державної політики та проведення інформаційних кампаній.

Комунікації - навчання кризовим комунікаціям.

Технічне оснащення - реорганізація лабораторій громадського здоров’я, що дозволить підвищити швидкість виявлення збудників інфекційних захворювань бактеріологічної та вірусної природи, а також забезпечить збір та збереження колекцій цих патогенів за допомогою впровадження цифрових технологій.

Методологія - використання світових підходів для розробки та впровадження транснаціональних, національних та регіональних планів з готовності до загроз та реагування на них.

Політики з питань біобезпеки повинні розпізнавати загрози від терористів включно з атаками цивільного населення, що супроводжуються смертями та численними пораненнями – наприклад, обстріли населених пунктів, збиття малазійського літаку MH-17 з 289 людьми на борту, які всі загинули, російським «Буком», який було нелегально ввезено на територію України з Росії під час російського військового вторгнення в 2014 році, використання заборонених міжнародними конвенціями видів зброї – зокрема, застосування хімічної зброї у Сирії, отруєння речовиною «Новачок» в місті Солсбері у Великобританії. У жовтні цього року, чотири дитини віком від 10 до 13 років підірвалися на протипіхотній міні в окупованому Російською Федерацією місті Горлівка, троє з них загинули. Четверта дитина досі перебуває в лікарні. На офіційній сторінці у Twitter Посольство США в Україні повідомило, що Росія перетворила Україну на одну з лідерів по небезпеці від наземних міни для населення. Близько 220 тисяч дітей на Сході України живуть під постійною загрозою нездетонованих вибухових речовин та наземних мін, що залишаються після бойових дій через російську війну проти України.

Російська Федерація відповідальна за усі перераховані вище злочини. Ця держава уже 4-й рік поспіль веде війну на Сході України, забравши понад 10000 життів, окуповавши близько 6% наших територій і змусивши понад 1,5 млн українців покинути свої домівки. Дії Росії підривають як біологічну, так і глобальну безпеку людства.

РФ веде тотальну всеохопну гібридну війну не тільки шляхом військового наступу, але, навіть важливіше, і за допомогою умисного викривлення та маніпуляції інформацією. Україна сьогодні є об’єктом російської гібридної війни, але було б помилкою вважати нас єдиною ціллю.

В журналі «American Journal of Public Health» були опублікуванні результати дослідження, яке виявило, що російські боти та тролі роками поспіль живили антивакцинаторську полеміку поширюючи брехню та меседжі проти вакцин в соцмережах. Результати нам усім відомі - з вересня 2017 до серпня 2018 року показники захворюваності на кір в Європі досягли рекордного рівня: захворіли понад 60 тисяч людей, 31 з них померли.

Росія сьогодні є головним спонсором і диригентом гібридної війни проти здоров'я кожного шляхом зловживання соціальних медіа. Це потребує негайної реакції світової спільноти, адже ця війна несе величезну загрозу біобезпеці цілого світу. З огляду на це, Росію необхідно визнати державою-спонсором тероризму, а російське «Агентство досліджень інтернету» (IRA) – таким, що загрожує національній безпеці усіх держав-партерів, а також потрібно розширити міжнародні санкції проти РФ включивши російський бізнес, пов'язаний зі сферою охорони здоров'я.

МОН: Держава вибудовує чітку та системну політику з підтримки студентства та молодих науковців

Новостворений Фонд Президента України з підтримки освітніх та наукових програм пропонує великий спектр підтримки молодих науковців – від оплати програм стажування до відшкодування участі у міжнародних наукових конференціях, а також надання грантів для дослідників. Це саме той гнучкий механізм, якого дуже не вистачало системі підтримки молодих вчених в Україні. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час участі у зустрічі Президента Петра Порошенка зі студентами та аспірантами 6 листопада, у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

«Ми маємо створити всі можливості для того, щоб талановита українська молодь мала всі можливості реалізувати свій потенціал у нас, в Україні. І для цього я прийняв рішення про заснування Фонду Президента з підтримки освітніх та наукових програм для молоді для того, щоб підтримати молодь. Найталановитіша молодь, навіть якщо вона не має для цього достатньо коштів, повинна мати підтримку Президента і держави», – сказав Петро Порошенко.

Міністр Лілія Гриневич також додала, що сьогодні держава вибудовує чітку та системну політику з підтримки студентства та молодих науковців.

«Уже кілька років як діє механізм адресного розміщення держзамовлення, коли бюджетні гроші на отримання вищої освіти прив’язані не до будівель і університетів, а до найкращих вступників, які самостійно обирають своє місце навчання. Ми вже два роки як започаткували окремий конкурс для молодих учених, ми відокремили ці кошти для того, щоб молоді науковці могли між собою змагатися за визначене для них фінансування. Загальна сума фінансування конкурсу становить 38,4 млн гривень, і ми сподіваємося, що з кожним роком ця сума зростатиме. При цьому за останні роки, завдяки добрій політичній волі, що існує сьогодні в нашій країні, нам вже вдалося збільшити загальний обсяг фінансової підтримки наукових проектів та стипендіальних програм для молодих вчених у 1,5 рази», – розповіла Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що науковці України та Чехії вперше разом проводитимуть дослідження у межах двосторонньої співпраці – затверджено 10 спільних проектів.

 

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України можуть бути використані журналістами, які висвітлюють відповідну тематику, на їх розсуд. При публікації прохання робити посилання на джерело.

                

З повагою

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування