Найрозумніше дошкільня Яготинщини - 2019

Дата: 21.04.2019 08:51

З метою всебічного розвитку дітей дошкільного віку, виявлення та підтримки юних ерудитів, залучення дітей до пізнавальної діяльності 18 квітня 2019 року у ДНЗ № 6 «Волошка»  відділом освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації проведено районний конкурс «Найрозумніше дошкільня». Участь у конкурсі брали вихованці старших груп із дев’яти садочків району, які стали переможцями І етапу конкурсу у своїх закладах дошкільної освіти.

Розпочали конкурс із привітання вихованців ДНЗ №6 «Волошка», які побажали учасникам гідно показати свої знання, впевненості у своїх силах та, звичайно, перемоги.

Перше завдання - «Представлення». Учасники розповідали про свої досягнення у віршованій формі. Після знайомства потрібно було визначити, у якому порядку діти будуть брати участь у конкурсі.  Для цього учасники на швидкість складали емблему свого дошкільного закладу. Потім діти змагалися в умінні робити звуковий аналіз слова, ділити слово на склади, визначати наголошений склад. За допомогою графічного диктанту учасники конкурсу  показували свої знання з розрізнення геометричних фігур, орієнтування в просторі, демонстрували вміння мислити, виконували математичні дії в межах 10.

Аби з новими силами продовжити змагання, ведучі допомогли дітям відпочити та розважитися.

Набавившись, учасники продовжили показувати свої знання про свійських та диких тварин, риб, птахів, комах, рослин та побутові прилади,  відповідаючи на запитання із розділу «Дитина в довкіллі», за допомогою мнемотехніки називали прислів’я. А найбільш яскравим виявилося останнє завдання «Я розумний і талановитий», коли діти продемонстрували свої багатогранні таланти. Виразно декламували свої улюблені поезії Хижняк Поліна (Лемешівський ДНЗ «Яблунька») та Панулинець Марк (Годунівський ДНЗ «Зернятко»), мелодійно співали пісні Бондарчук Уляна (ДНЗ № 4 «Пролісок») та Коваленко Алла (Панфильський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ(ясла-садок)»),  артистично читав гуморески Смачний Матвій (ДНЗ №3 «Ромашка»), показали свої вміння грати у футбол Дубовенко Тимофій (ДНЗ № 2 «Дюймовочка») та Хоменко Станіслав (ДНЗ №6 «Волошка»), представив майстерність техніки ліплення Сухенко Михайло (ДНЗ №1 «Зіронька»). Але найбільше вразила своєю грацією юна гімнастка Сухенко Евеліна (ДНЗ №5 «Берізка»).

Завершився конкурс урочистим врученням грамот, подарунків та солодких призів.

Звання «Найрозумніше дошкільня – 2019 року» здобула вихованка ДНЗ №5 «Берізка» Сухенко Евеліна, лауреатами стали – Дубовенко Тимофій (ДНЗ№2 «Дюймовочка»), Бондарчук Уляна (ДНЗ № 4 «Пролісок») та Хижняк Поліна (Лемешівський ДНЗ «Яблунька»), номінантами  – Хоменко Станіслав (ДНЗ №6 «Волошка»), Сухенко Михайло (ДНЗ №1 «Зіронька»), Смачний Матвій (ДНЗ №3 «Ромашка»), Коваленко Алла (Панфильський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ(ясла-садок)»), Панулинець Марк (Годунівський ДНЗ «Зернятко»).