Дайджест новин Уряду 28.11.2018

Дата: 29.11.2018 07:53
Кількість переглядів: 471

Фото без описуДелегація України бере участь у Міністерській конференції МАГАТЕ з ядерної науки і технологій

 

28 - 30 листопада 2018 року у м. Відень, Республіка Австрія, проходить Міністерська конференція МАГАТЕ з ядерної науки і технологій, участь у якій бере делегація України на чолі з заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлією Підкоморною.

Також у конференції беруть участь фахівці Міненерговугілля, Держатомрегулювання, ДП НАЕК «Енергоатом», Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

Конференція спрямована на сприяння діалогу на високому рівні між державами-членами МАГАТЕ щодо використання та розвитку науки та технологій для мирного використання ядерної енергії, інформування держав-членів про досягнення в рамках реалізації програм технічного співробітництва МАГАТЕ, підкреслюючи їх майбутній внесок у сталий розвиток ядерної енергетики.

У межах конференції розглядаються інновації, які можуть бути включені до національних стратегій держав-членів для досягнення цілей сталого розвитку.

Також у межах Міністерського сегменту заходу заступник Міністра Юлія Підкоморна виступила із заявою від України, у якій відзначила, що ядерна енергія є і залишатиметься важливим компонентом енергетичної безпеки України та безпеки в середньостроковій та довгостроковій перспективі, а також слугуватиме однією з основ для забезпечення сталого розвитку національної економіки.

Під час свого виступу Ю. Підкоморна підкреслила, що ядерна енергія може і повинна стати однією з головних точок економічного зростання не тільки для України, але і для інших держав. Для цього індустрія повинна рухатися одночасно  з процесом впровадження інноваційних технологій як передумов для кваліфікованої модернізації.

У межах Конференції Українська делегація приєдналась до Міністерської декларації, яка відзначає важливу роль, яку МАГАТЕ відіграє у координації міжнародних зусиль у галузі розвитку ядерної науки та технологій, сприяючи мирному використанню ядерної енергії у всьому світі.

Під час заходу розглядаються питання застосування ядерної науки та техніки для підвищення благополуччя та здоров’я суспільства, застосування ядерної науки та технологій для моніторингу екологічних змін до екосистем та адаптації до нових кліматичних реалій, а також  застосування прикладних досліджень з ядерної науки та технологій.

 

Німеччина відзначає прогрес українських реформ і готова надалі підтримувати Київ на парламентському рівні, – зустріч Глави Уряду з Президентом Бундестагу

 

Німеччина відзначає прогрес реформ, який робить Уряд України, і висловлює відданість питанню допомоги Україні у відновленні суверенітету та територіальної цілісності в умовах збройного протистояння з Росією. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Президентом Бундестагу Вольфгангом Шойбле. Зустріч відбулася в рамках візиту Володимира Гройсмана до Берліна.

 

«Знаю, що в Коаліційній угоді нового уряду ФРН значна увага приділена Україні, підтримці нашої держави, підтримці наших реформ. Ми це цінуємо і вдячні за таку увагу до нашої держави», - сказав Володимир Гройсман.

У свою чергу Президент Бундестагу відзначив, що на рівні парламентської співпраці Київ завжди може розраховувати на підтримку Берліна.

Під час перемовин сторони обговорили перебіг економічних змін, плани щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та основні орієнтири на 2019 рік. Також приділили окрему увагу ситуації в Азовському морі. Глава Уряду наголосив, що зараз треба вжити усіх необхідних заходів для стримування агресора.

 

Уряд підтримав розширення меж національного природного парку «Олешківські піски»

 

Сьогодні, 28 листопада 2018, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «Про зміну меж території НПП «Олешківські піски» за рахунок включення особливо цінних територій.

За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, це черговий етап великого проекту з розширення меж природно-заповідних територій.

«Це унікальний об’єкт природного значення. Саме він є найбільшим піщаним масивом у Європі. Територія представлена 13 типами оселищ, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження», - розповів Остап Семерак.

Міністр також додав, що саме тут знаходиться піщана дюна, а пагорби та розташовані між ними пониження час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеличкі озера-оазиси. Неповторність цієї території і в особливому ландшафті. Тут гармонійно поєдналися піщані дюни разом із степами та листяними гаями.

Остап Семерак наголосив, що парк є об’єктом Смарагдової мережі і прийняте сьогодні рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.

Відтепер до складу парку буде включено частину території Казачелагерської арени загальною площею 3650,7 гектара.

«Ми маємо пам’ятати, що справді неурбанізованих природних місць в усьому світі залишається все менше. І кожне збереження такої території велике досягнення», - наголосив Міністр.

Міноборони закликає співгромадян не вестися на фейки та довіряти інформації з офіційних джерел

 

Шановні українці! Міністерство оборони України звертає Вашу увагу, що Російська Федерація у традиційній для себе манері продовжує підвищувати градус ненависті до всього українського, у зв’язку з чим помітно збільшилася кількість російських фейків та вкидів в інформаційному просторі на військову тематику, зокрема, у соціальних мережах та стрічках новин деяких засобів масової інформації.

Мета цих фейкових повідомлень, виготовлених спецслужбами Російської Федерації та контрольованою ними «фабрикою тролів», цілком зрозуміла – посіяти панічні настрої серед українців у зв’язку із оголошенням воєнного стану у визначених областях нашої держави.

Зокрема, у деяких ЗМІ та стрічках соцмереж з’являються неіснуючі та відверто абсурдні за своїм змістом нібито «накази, директиви та розпорядження» від керівництва Міністерства оборони України. Однією з цих нісенітниць є нібито «наказ Міністра оборони України» щодо компенсації нестачі автомобільного транспорту у Збройних Силах за рахунок авто на іноземній реєстрації, власники яких не розмитнили свій автотранспорт.

Міністерство оборони України офіційно повідомляє, що усі ці нібито «офіційні документи» та «накази», які начебто мають підписи військового керівництва Міноборони та Збройних Сил України, не існують та є черговими фейками.

Також Російська Федерація вдається до інших провокаційних інформаційних дій в окремих районах вздовж державного кордону України. Як повідомлялося, 27 листопада жителям Путивльського району Сумської області, що територіально межує з державним кордоном з Російською Федерацією, від імені Міністерства оборони України надходили SMS-повідомлення з пропозицією прибути до найближчої військової частини. Подібні SMS зафіксовано й в інших областях.

Міністерство оборони України повідомляє, що не має жодного відношення до розсилання подібних повідомлень та й ніколи Збройні Сили України не вдавалися до подібних заходів інформування громадян. Натомість є чимало прикладів розсилки спам-повідомлень російсько-окупаційними військами та незаконними збройними формуваннями, що підтримуються Росією на території Донецької та Луганської областей. Тому ця тактика окупанта-агресора вже відома.

Даний російський інформаційний вплив на громадян України є не що інше, як черговий прояв «гібридної» агресії Росії проти нашої держави.

Міноборони України закликає співгромадян не вестися на провокації спецслужб Російської Федерації, перевіряти новини та довіряти лише інформації з офіційних джерел.

Слава Україні!

 

 

Німеччина займає перше місце серед європейських торговельних партнерів України, - Геннадій Зубко

 

Німеччина - ключовий партнер України у впровадженні децентралізації і реформи енергоефективності, а також у підтримці економічного і політичного курсу країни. Про це під час X засідання Українсько-німецької групи високого рівня у Берліні повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні Німеччина займає перше місце серед торговельних партнерів України, серед країн Європи, за результатами 2017 року. За перше півріччя 2018 року товарообіг склав 5,4 млрд дол. США (+ 15% зростання порівняно з минулим роком). І на майбутнє ми будемо підсилювати цей показник. Ми говоримо про запровадження можливостей сертифікації і стандартизації німецької продукції, яка виготовляється в Україні. Це дозволить збільшити спроможність продукції, кооперацію між країнами, а також залучити інвестиції. Я вдячний представникам середнього бізнесу Німеччини, які вже практично за останні 2 роки створили понад 35 тис. робочих місць на виробничих потужностях німецького автопрому в Україні», - наголосив Геннадій Зубко. 

Німеччина на четвертому місці серед основних країн–інвесторів в Україну з обсягом інвестицій в 1,7 млрд євро. Понад 1,2 тис. німецьких підприємств вже сьогодні працюють в Україні. Окрім фінансової підтримки Німеччини, за словами Віце-прем’єр-міністра, важливою для України є технічна і технологічна допомога.

«В кожному напрямку – інфраструктура, енергетика, зменшення енергоспоживання, нам важливо впровадження революційно-технічних рішень, залучення сучасних технологій і проектного менеджменту з боку німецького бізнесу і Уряду Німеччини. Україні важливо сьогодні запропонувати нашим партнерам взяти участь у консорціумі, який ми плануємо створити, з управління газотранспортною системою і зберігання газових сховищ. Імплементуючи директиви ЄС і створюючи додаткові ринки газу і електроенергії, сьогодні Україна прагне доєднатися до Європейської енергетичної системи», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що на порядку денному  X засідання: залучення інвестицій в економіку України; співпраця в енергетиці та транспортній інфраструктурі; залучення передових німецьких технологій в енергоефективність; узгоджена система сертифікації продукції; реалізація програми підготовки менеджерів «Fit for Partnership with Germany».

 

В Україні успішно запроваджені параюристи – громадські радники з юридичних питань

 

Сьогодні, 28 листопада, на міжнародній конференції «Громадські радники: спільнота та розвиток» обмінювалися досвідом представники Міністерства юстиції, системи безоплатної правової допомоги, місцевого самоврядування, громадські радники, міжнародні експерти та неурядові організації.

«Держава - це не перелік державних інституцій та законопроектів. Держава - це ми з вами. Всі разом. І держава стає правовою тоді, коли кожен знає свої обов’язки та права, вміє їх захистити. Для цього не потрібно всім ставати професійними юристами. Достатньо лише мати базовий рівень юридичних знань та знати, куди саме звернутися за правовою допомогою. Але куди ж зараз українці їдуть за консультацією? Ґрунтовні соціологічні дослідження показали: для багатьох українців один з найпопулярніших порадників – кум. Точніше так - найбільше первинних консультацій з юридичних питань українці отримують від родичів. На жаль, не завжди ті консультації правильні. В той же час до державних органів влади люди без нагальної потреби звертатися не поспішають. Виходить замкнуте коло. Не розірвавши його, успішну правову державу не побудуєш. Такі проблеми українців не унікальні, в інших країнах вони теж є. Але там їх вирішили шляхом запровадження інституту громадських радників (параюристів). Ця практика успішно впроваджується тепер і у нас. В Україні таких радників-волонтерів мають бути не десятки і навіть не сотні, а тисячі. Десятки і сотні тисяч. Кожен свідомий громадянин мав би стати радником для себе і своїх рідних. Радником, який підкований юридично і з розумінням, куди треба звертатися за більш повною допомогою. Кожен повинен мати можливість підвищувати свою юридичну обізнаність та соціальні навички. Незалежно від віку та роду занять», - розповіла у виступі перед учасниками заходу заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

За словами Іванни Смачило, кожен, хто має базові знання в галузі права, займає активну громадянську позицію, є учасником громадської організації, може долучитися до проекту і стати громадським радником. Щоб допомагати своїм знайомим, представникам своєї громади розібратися в юридичній суті проблеми, спрямувати одразу до профільних юристів у потрібну державну установу. Громадські радники таким чином є послами доброї волі правової системи в своїх громадах.

«Інститут громадських радників, які сьогодні вже працюють по всій країні, це приклад якісної та успішної співпраці Міністерства юстиції, системи безоплатної правової допомоги, Міжнародного фонду «Відродження», представників громадських організацій та активних, небайдужих громадян. Наше спільне завдання - оперативна допомога українцям у питаннях захисту їхніх прав. Для того, щоб у кожному регіоні країни рівень правової обізнаності громадянина зростав щодня. Наша кінцева мета - сильна та захищена Україна», - відзначила радник Міністра юстиції з комунікацій Олена Семикіна.

«Громадські радники - це те, що певною мірою може визначити наше майбутнє. Це те, що точно допоможе нашим громадам і зробить всіх громадських радників успішними у своїх спільнотах. Вважаю роль громадських радників архіважливою. Зокрема, в контексті взаємодії їх із системою БПД. Така взаємодія в першу чергу може стосуватися вивчення правових потреб громад, правопросвітництва, проведення навчальних заходів та забезпечення доступу до правової допомоги», - наголосив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Аби робота громадських радників була більш ефективною – спільноті планують надати офіційний статус.

Міжнародна конференція «Громадські радники: спільнота та розвиток» організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Агентства США з міжнародного розвитку USAID та Української фундації правової допомоги.

 

 

Уряд України реалізує фундаментальні реформи, і вони потребують підтримки, - Володимир Гройсман під час зустрічі з керівником Мінфіну ФРН

 

Уряд України реалізує цілу низку фундаментальних реформ, на які не зважувалися протягом останніх десятиліть через складність процесів. І тому підтримка країн-партнерів є надважливою. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Віце-канцлером – Міністром фінансів ФРН Олафом Шольцем.

Ці перемовини відкрили робочий візит Глави Уряду до ФРН. Під час візиту Володимир Гройсман зустрінеться з керівництвом країни, провідними німецькими політиками, а також спільно з Федеральним канцлером Ангелою Меркель відкриє  III Німецько-український діловий форум.

В рамках зустрічі з Олафом Шольцем Глава Уряду наголосив, що посилення агресії з боку Росії вимагає від України не тільки рішучих політичних кроків, а й зваженої і послідовної економічної політики. В тому числі, в контексті продовження вже започаткованих реформ в освіті, системі охорони здоров’я, пенсійній системі, децентралізації.

«Моїм Урядом вже прийнято ряд рішень, на які попередні урядові команди не могли відважитись. Серед них – реформа енергосектора і вирівняння ціни на газ, призначення наглядових рад у провідних державних підприємствах, зміна державного апарату в рамках реформи державного управління», - сказав Володимир Гройсман.

Пріоритетами на наступні періоди визначені забезпечення економічного росту, подальше пожвавлення ділової активності через поліпшення інвестиційного клімату, забезпечення верховенства права та протидія корупції, відновлення безпеки держави та громадян.

Уряд, за словами Прем’єр-міністра, розраховує залучати якомога більший обсяг інвестування. Під час зустрічі Глава Уряду представив Віце-канцлеру новопризначеного Міністра фінансів України Оксану Маркарову.

Довідково

ФРН є найбільшим партнером України серед країн ЄС і входить до п’ятірки найбільших торговельних партнерів України у світі. Питома вага ФРН у зовнішньоторговельному обороті України з країнами ЄC перевищує 17%. За 9 місяців поточного року взаємний товарообіг склав близько 6 млрд доларів, причому експорт зріс на понад 20%. Під час нещодавнього візиту Федерального канцлера Ангели Меркель до України Київ та Берлін на рівні глав урядів домовилися докласти всіх зусиль, аби довести взаємний товарообіг до 10 млрд доларів на рік.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування