Житлові субсидії

Субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сім’ям

на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Вона призначається за зверненням одного з членів домогосподарства за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла.

Субсидія – це різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги (в межах соціальних нормативів) та розміром обов’язкового відсотку платежу.

Визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги, розраховується індивідуально для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів сім’ї.

Процедура отримання субсидій здійснюється в районних управліннях праці та соціального захисту.

Заповнені заява та декларація можуть бути надіслані поштою до управління за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем фактичного проживання), або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем, зокрема з використанням електронного цифрового підпису. У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Змінені соціальні нормативи на споживання електричної енергії у 2018 році

Про призначення субсидії сім’ям, до складу яких входять особи, які досягли 14-річного віку

ОСНОВНІ ЗМІНИ ПРИ НАДАННІ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ  у 2018 році

Заява про призначення житлової субсидії

ДЕКЛАРАЦІЯ про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

З 1 травня 2018 року впроваджений новий порядок надання субсидій

Як отримати зекономлені кошти субсидії на послугу газо- та електропостачання для індивідуального опалення

Хто не має права на комунальну субсидію?

Кому в травні повторно потрібно подати документи на переоформлення субсидії?